پياده سازي سامانه مکانيزه مديريت نگهداري و تعميرات حوزه بانکي

پياده سازي سامانه مکانيزه مديريت نگهداري و تعميرات حوزه بانکي

« سامانه مکانيزه مديريت نگهداري و تعميرات به منظور استقرار و پياده سازي»، راهکاري جامع جهت مکانيزه کردن کليه فرآيندهاي نگهداري و تعميرات، راه اندازي شد.

Date:1395/12/3

به گزارش روابط عمومي شرکت ثامن ارتباط عصر، مدير پروژه سامانه مکانيزه مديريت نگهداري و تعميرات با اشاره به اينکه فرآيند تجزيه و تحليل نيازها براي راه اندازي اين سامانه حدود 26 ماه به طول انجاميده است اظهار کرد که در ابتدا اقدام به تجزيه و تحليل فرآيندهاي نگهداري و تعميرات در موسسه ثامن در دستور کار قرار گرفت؛ اما باتوجه به تجارب و سوابق تيم فني و اينکه سابقه پياده سازي سيستم مکانيزه نگهداري و تعميرات تنها در حوزه نظامي و صنعت بود مقرر شد تا با بررسي نيازهاي حوزه بانکي اين سيستم بومي سازي گردد.

وي در ادامه گفت : بعد از بررسي هاي لازم در سال 93، چهار حوزه شامل 78 شعبه از موسسه اعتباري ثامن بعنوان فاز پايلوت انتخاب گرديد و موفق شديم اين سامانه را در اين شعب و ساختمان هاي ستادي پياده سازي کنيم. پس از بررسي نتايج و بازخورد مناسب از سوي مديريت ارشد موسسه ثامن، تاييديه پياده سازي اين سيستم در کليه شعب و ساختمان هاي اين موسسه اخذ گرديد.

مدير پروژه سامانه مذکور درباره اهداف راهبردي و لزوم پياده سازي اين سامانه گفت: هدف از طراحي و ايجاد سامانه مکانيزه مديريت نگهداري و تعميرات استقرار و پياده سازي راهکاري جامع جهت مکانيزه کردن کليه فرآيندهاي نگهداري و تعميرات و بهينه سازي استفاده از منابع با ارزش شامل نيروي انساني، تجهيزات، مواد و هزينه ها است.

وي افزود: با توجه به اينکه اکثر تجهيزات و دستگاه هاي مورد استفاده در سازمان ها، موسسات مالي و بانک ها تجهيزات High Tech ، پيشرفته و پيچيده اي هستند  و براي حصول اطمينان از عملکرد صحيح و بدون وقفه آن ها سرويس هاي پيشگيرانه دوره اي اهميت ويژه اي دارند، به همين دليل مديريت سرويس هاي دوره اي مدون، منظم و مطابق با فعاليت هاي از پيش تعريف شده و کارشناسي شده به طور چشمگيري از تعداد بازديدهاي اضطراري مي کاهد و به تبع آن زمان غير عملياتي بودن تجهيزات را به حداقل رسانده و به کاهش هزينه هاي نگهداري و تعميرات منجر مي شود.

مدير پروژه مذکور يادآور شد: وضعيت عملياتي يک دستگاه در طول مدت زمان استفاده از آن بايد به وضع مطلوب  Zero Down Time نزديک شود لذا به منظور ساماندهي، مديريت کارآمدتر امور مربوط به نگهداري و تعميرات تجهيزات متعدد و تهيه گزارش هاي تحليلي و آماري استفاده از سيستم مديريت نگهداري و تعميرات امري اجتناب ناپذير است .

مدير پروژه سامانه مکانيزه مديريت نگهداري و تعميرات شرکت درباره دستاوردهاي پياده سازي اين سامانه به موارد ذيل اشاره کرد:

-          امکان برنامه ريزي و مکانيزه کردن فرآيندهاي نگهداري و تعميرات

-          افزايش کارائي و بهره وري بيشتر

-          گزارش گيري و تحليل هاي آماري

-          افزايش عمر دستگاه ها و تجهيزات به عنوان يک دارايي با ارزش

-          محاسبه SLA پيمانکاران، کاهش ساعات توقف دستگاه ها

-          کاهش هزينه هاي بهره برداري، کاهش کاغذبازي هاي ناخواسته،

-          کاهش زمان دست يابي به اطلاعات

-         کاهش هزينه هاي تعميراتي و افزايش بهره وري است.

وي با اشاره به اين موضوع که نرم افزار مديريت نگهداري و تعميرات يک ابزار حرفه اي براي ايجاد تحويل در نظام نگهداري و تعميرات و جهش از رويکرد سنتي به رويکردهاي مدرن است گفت: اين نرم افزار از رويکرد قابليت اطمينان که به روزترين رويکرد نت در کلاس جهاني است بهره مي گيرد و ماژول ها و قابليت هاي مختلفي دارد.

مدير اين پروژه در ادامه افزود : ماژول مديريت منابع نت، ماژول مديريت تجهيزات، ماژول مديريت نگهداري و تعميرات پيشگيرانه، ماژول مديريت نگهداري و تعميرات اضطراري، ماژول مديريت امنيت و ماژول گزارشات از جمله ماژول ها و قابليت هاي اين سامانه است.

 


Rss Services Print  -(16 Body)  Visitor Count: 4755
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
Security Code: Security CodeChange Image
iGap آپارات آراس اس تلگرام لينکدين
تمامي حقوق متعلق به شرکت ثامن ارتباط عصر مي باشد.