گزارش افتتاح مرکز عمليات امنيت (SOC) موسسه اعتباري ثامن و شرکت ثامن ارتباط عصر

گزارش افتتاح مرکز عمليات امنيت (SOC) موسسه اعتباري ثامن و شرکت ثامن ارتباط عصر

روز دوشنبه مورخ 19/11/94 متقارن با دهه مبارک فجر و در آستانه سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي، مرکز عمليات امنيت (SOC) موسسه اعتباري ثامن، توسط مديريت عامل محترم موسسه و با حضور برخي از اعضاي هيات مديره و همچنين مديرعامل شرکت ثامن ارتباط عصر افتتاح گرديد. در اين مراسم از مرکز عمليات شرکت ثامن ارتباط عصر نيز رونمايي شد. در برنامه افتتاحيه اين پروژه، مدير عامل موسسه ثامن جناب آقاي توکلي از تلاشهاي مديريت و کارکنان شرکت ثامن ارتباط عصر در راستاي راه اندازي بهينه اين پروژه قدرداني نمودند.

Date:1395/1/23

اين مرکز متشکل از اتاق امن و ورودي هاي حفاظت شده، سخت افزارها و نرم افزارهاي لازم SOC و فرآيندهاي مرتبط مي باشد.

با توجه به اهميت پياده سازي مرکز عمليات امنيت، موسسه اعتباري ثامن با سرمايه گذاري مناسب در اين زمينه توانست جزو اولين موسسات مالي و اعتباري باشد که اين سيستم جامع امنيتي را پياده سازي کرده و به بهره برداري رساند. اين پروژه بزرگ توسط شرکت ثامن ارتباط عصر و با تلاش متخصصان داخلي و دانش بومي و با بهره گيري از فناوري روز جهان به ثمر رسيده است و مي تواند الگويي براي اين دست از پروژه ها در ايران باشد. فناوري مورد استفاده در اين مرکز از برترين و به روزترين فناوري هاي روز دنيا ميباشد که به شرکت ثامن ارتباط عصر توانايي مقابله با حوادث امنيتي و پيگرد جرايم رايانه اي و مقابله با آنها را مي دهد.

مرکز عمليات امنيت (SOC) با تکيه بر مجموعهاي از تجهيزات سختافزاري و نرمافزاري نسبت به جمعآوري گزارشات سيستمها و سرويسهاي امنيتي شبکههاي ارتباطي، سيستمهاي عامل، نرمافزارها و دستگاههاي مختلف، اقدام نموده و سپس با تلفيق اين گزارشات و با کمک نرمافزارها و سخت‌افزارها و متخصصين امر به تحليل آن اقدام مينمايد. به منظور انجام يک پايش جامع، وقايع و رخدادها از تمامي سيستمهاي اطلاعاتي متشکل از تجهيزات امنيتي و غير امنيتي براي مرکز علميات امنيت ارسال شده و اين بخش بعد از جمعآوري اطلاعات، آنها را دسته بندي نموده و توسطSIEM (Security Information and Event Management) ها و ساير سخت افزار ها و نرم افزارها اطلاعات تحليل ميگردند و در نتيجه حوادث امنيتي کشف و با آنها در زمان لازم برخورد مي گردد.

 


Rss Services Print  -(18 Body)  Visitor Count: 25404
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
Security Code: Security CodeChange Image
iGap آپارات آراس اس تلگرام لينکدين
تمامي حقوق متعلق به شرکت ثامن ارتباط عصر مي باشد.