1.5 ميليون ATM در جهان همچنان از سيستم عامل ايکس پي استفاده مي کنند

1.5 ميليون ATM در جهان همچنان از سيستم عامل ايکس پي استفاده مي کنند

تهران - ايرنا - با وجوداينکه شرکت مايکروسافت از 19 فروردين پشتيباني خود را از ويندوز ايکس پي برمي دارد، اما يک پيش بيني حاکي از آن است که 1.5 ميليون دستگاه (ATM) در جهان همچنان از همان ويندوز ايکس پي استفاده خواهند کرد.

Date:1392/12/26

به گزارش ايرنا از سايت خبري bgr ، براساس ادعاي - ان سي آر- که يکي از توليد کنندگان بزرگ دستگاه هاي ATM در جهان است ، حدود دو سوم از دستگاه هاي ATM از ويندوز ايکس پي استفاده مي کنند.

اين کمپاني مدعي شده است که در حدود 1.5 ميليون دستگاه ATM با پايان يافتن پشتيباني از نسخه ايکس پي ويندوز ، به نسخه ي جديدتري از اين سيستم عامل به روز نخواهند شد.

اما اين سخن به معناي بالا رفتن ريسک استفاده از اين دستگاه ها و در نتيجه به سرقت رفتن مبالغي از حساب هاي کاربران نيست ، چرا که براساس توافقاتي که بين مايکروسافت و بسياري از بانک ها و کمپاني هاي توسعه دهنده دستگاه هاي ATM منعقد شده ، اين شرکت متعهد شده که حتي پس از اتمام پشتيباني از ويندوز ايکس پي ، نسخه هاي مورد استفاده در دستگاه هاي ATM را پشتيباني نموده و بروزرساني هاي مورد نياز را براي آنها ارائه کنند.

براساس اين گزارش، اين پشتيباني بسيار گران قيمت خواهد بود.

تخمين هاي رويترز حاکي از آن است که به روزرساني يا تغيير کلي سيستم هاي ATM و ارتقاي سيستم عامل آن در بريتانيا هزينه اي برابر با 50 تا 60 ميليون پوند ، برابر با 100 ميليون دلار را براي هر يک از بانک هاي اصلي اين کشور در برخواهد داشت.

از طرفي ديگر، بسياري از بانک ها نيز پيش از اين درصدد تعويض سيستم عامل خود و مهاجرت به نسخه اي جديدتر بوده اند ، اما گويا متخصصان زبده به اندازه کافي وجود ندارند تا به در خواست اين بانک ها رسيدگي کنند. از اين رو به نظر مي رسد که دوران گذار از ويندوز ايکس پي به نسخه هاي جديدتر ، طولاني تر از زمان تصور شده، خواهد بود.
 

http://www.irna.ir


Rss Services Print  -(17 Body)  Visitor Count: 58096
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
Security Code: Security CodeChange Image
iGap آپارات آراس اس تلگرام لينکدين
تمامي حقوق متعلق به شرکت ثامن ارتباط عصر مي باشد.