اپل بروزرساني iOS 7.1 را به‌همراه اعمال بهبودها و ويژگي‌هاي جديدي چون CarPlay منتشر کرد

اپل بروزرساني iOS 7.1 را به‌همراه اعمال بهبودها و ويژگي‌هاي جديدي چون CarPlay منتشر کرد

بروزرساني 7.1 سيستم‌عامل iOS ‌که انتظار فراواني براي ارائه‌ي آن وجود داشت، بالاخره منتشر شد. هرچند اين نسخه‌ي منتشر شده يک برزورساني جزئي است، اما اپل در کنار برخي از تغييرات در رابط گرافيکي کاربر، برخي از امکانات و قابليت‌ها را به آن سيستم‌عامل خود اضافه کرده و همچنين برخي از بهبودها را نيز در آين نسخه اعمال کرده است.

Date:1392/12/25

اصلي‌ترين تغييرات ظاهري در شماره‌گير تلفن و همچنين گزينه‌هاي مربوط به گزينه‌هاي خاموش‌کردن تلفن‌هوشمند مشهود است. اپل در پنجره‌هاي نامبرده از طراحي با المان‌هاي گرد بهره گرفته است و در صفحه‌ي مربوط به تماس دريافتي نيز از کليدهاي نرم‌افزاري کروي قرمز و سبز براي پاسخ دادن يا رد کردن تماس استفاده شده است. همچنين آيکون‌هاي مربوط به يادآوري و البته پيام نيز در همين صفحه شاهد تغييراتي بوده است.

iOSInt

ساير تغييرات ظاهري اعمال شده، آنچنان وسيع و قابل توجه نيستند. براي مثال مي‌توان به تغييرات اعمال شده در اپليکيشن پخش موزيک اشاره کرد که در آن کليد‌هاي مربوط به شافل و تکرار آهنگ تغييراتي را به خود ديده است. همچنين امکان غيرفعال کردن حرکت تصوير پس‌زمينه در زمان انتخاب تصوير نيز تغيير کرده است. اپل در ظاهر صفحه‌کليد نيز تغييراتي را اعمال کرده است که شامل بهبود ظاهر کليدهاي Shift و Delete بوده و استفاده از آن را سهل‌تر کرده است.

در کنار تغييرات ظاهري اعمال شده، بهبود‌هايي نيز از منظر کارايي در اين بروزرساني اعمال شده است. اين بروزرساني يکي از اساسي‌ترين مشکلات iOS 7.0 را که ريبوت‌شدن ناگهاني اغلب ابزار‌هاي اپلي چون آيفون S5، آيپد ميني با صفحه‌ي نمايش رتينا و آيپداير بود، از ميان برداشته است. اپل در ماه ژانويه قول داد تا اين مشکل را که در برخي از ابزار‌هاي اپلي منجر به ريبوت شدن ناگهاني ابزار مورد نظر مي‌شد، حل کند. برخي از کاربران نيز شکاياتي را نيز من‌باب حس‌گر اثر انگشت مطرح کرده بودند که اپل در اين بروزرساني با بهبود روند شناسايي و بالا بردن سرعت آن اين مشکل را نيز حل کرده است. در صورتي که يک دستگاه آيفون 4 در اختيار داشته و هنوز به iOS 7.0 بروز نکره‌ايد، بهتر است بدانيد که اپل در اين بروزرساني تغييراتي را اعمال کرده و اين نسخه را براي سخت‌افزار آيفون 4 بهينه‌تر کرده است. اين بهينه‌سازي شامل ساير ابزارها چون آيپدهاي قديمي‌تر چون آيپد 2 و آيپد 3 نيز مي‌شود.

اما يکي از بزرگترين تغييرات در اين بروزرساني پشتيباني از ويژگي CarPlay است. اين ويژگي که پيش از اين با عنوان iOS in the Car شناخته شده بود، هم‌اکنون بطور رسمي در نسخه‌ي 7.1 سيستم‌عامل اپل معرفي شده است. CarPlay سيستمي مبتني بر دستورات صوتي سيري است تا از طريق آن کاربران قادر به استفاده از تلفن‌هوشمند خود بدون نياز به کاهش تمرکز از روي مسير باشند. با استفاده از اين سيستم کاربران قادر خواهند بود تا به تماس‌هاي خود پاسخ دهند، از طريق تبديل صوت به متن پيام‌هاي متني ارسال کنند يا با دسترسي به موزيک‌هاي موجود، ترانه ي دلخواه خود را از طريق سيستم صوتي خودرو پخش کنند. خودروسازاني چون مرسدس‌بنز، فراري و ولوو اين ويژگي را در برخي از مدل‌هاي خود که اخيراً در نمايشگاه خودروي ژنو معرفي شدند، تعبيه کرده‌اند. خودروسازان ديگري نيز چون بي‌ام‌دبليو و فورد نيز وعده‌ي پشتيباني از چنين سيستمي را در خودروهاي خود داده‌اند.

راديو آيتونز نيز تغييرات و بهبودهايي را به خود ديده است که شامل جستجوي سريع ايستگاه‌ها و مرتب‌سازي اين ايستگاه‌ها براساس فاکتورهاي چون موزيک‌ها و هنرمندان است. هم‌اکنون کاربران قادرند تا سرويس iTunes Match را از طريق ابزار‌هاي خود مورد استفاده قررار داده و لزومي براي استفاده از آن از طريق نسخه‌ي دسکتاپ نيست.

يکي ديگر از تغييرات اعمال شده در اين بروزرساني در نحوه‌ي استفاده از سيري نهفته است. پيش از اين نيز براي استفاده از سيري بايد کليد Home فشار داده مي‌شد. سيري همچنان از اين متد براي فعال‌شدن تبعيت مي‌کند؛ اما براي ممانعت از دريافت ناقص اطلاعات در زمان ورود جملاتي با طول بيشتر، مي‌توان در iOS 7.1 کليد Home‌ را بصورت ممتد فشار داد. تغييرات اعمال شده در اين نسخه بسيار جزئي اما تاثيرگذار است. اپل پيش از اين نيز بهبودهايي را که شامل مشکلات امنيتي صفحه‌ي قفل، مشکلات اپليکيشن iMessage، FaceTime و برخي مشکلات امنيتي بود، در سيستم‌عامل خود اعمال کرده است. کاربران قادرند تا iOS 7.1 را دريافت کرده و از ويژگي‌هاي اضافه شده به آن به‌همراه بهوبدهاي اعمال شده استفاده کنند.

http://www.zoomit.ir


Rss Services Print  -(21 Body)  Visitor Count: 55761
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
Security Code: Security CodeChange Image
iGap آپارات آراس اس تلگرام لينکدين
تمامي حقوق متعلق به شرکت ثامن ارتباط عصر مي باشد.