گوگل SDK مخصوص گجت‌هاي پوشيدني و ساعت‌هاي‌هوشمند را منتشر مي‌کند

گوگل SDK مخصوص گجت‌هاي پوشيدني و ساعت‌هاي‌هوشمند را منتشر مي‌کند

سانداري‌پيچاي، اعلام کرده است که گوگل در نظر دارد تا SDK مخصوص به سيستم‌عامل اندرويد مختص به ساعت‌هاي‌هوشمند و ساير ابزار‌هاي پوشيدني را به‌منظور افزايش استفاده از آن در اين گونه ابزار‌ها منتشر کند.

Date:1392/12/25

پيچاي اعلام کرد که انتشار SDK در اين حوزه منجر به علاقه بيشتر برنامه‌نويسان به توسعه اپليکيشن‌هاي اختصاصي براي ابزارهاي پوشيدني خواهد شد، ضمنا اين گفته‌ها شايعات اخير مطرح شده در مورد ورود گوگل به بازار ابزار‌هاي هوشمند پوشيدني را تاييد مي‌کند. مطمئنا اين SDK قابليت استفاده از سخت‌افزار ضعيف مورد استفاده در ساعت هاي‌هوشمند و همچنين ساير گجت‌هاي پوشيدني را در اختيار برنامه نويسان قرار خواهد داد.

تا کنون برنامه‌نويسان و توسعه‌دهندگان اپليکيشن‌هاي مختص ابزار‌هاي پوشيدني و ساعت‌هاي‌هوشمند قادر به استفاده از نسخه‌‌هاي شخصي شده‌اي از اندرويد بودند. براي مثال مي‌توان به ساعت‌هوشمند سامسونگ، يعني گلکسي گير اشاره کرد که در شهريور ماه سال جاري معرفي شد و در آن از نسخه‌ي تغيير يافته‌اي از اندرويد استفاده شده بود. شايد سخت بودن انجام کار در اين نسخه از اندرويد پيش از انتشار SDK آن منجر به مهاجرت سامسونگ به تايزن شده است.

گوگل اسمي از شرکاي تجاري خود به ميان نياورده است که ممکن است از اين SDK در ابزار‌هاي پوشيدني هوشمند خود استفاده کنند، اما با توجه به متن باز بودن اين سيستم‌عامل همگان مي‌توانند از آن در ابزار‌هاي خود استفاده کنند. گويا گوگل با همکاري ال‌جي ساعت‌هوشمند خود را در تير ماه سال آتي به بازار عرضه خواهد کرد. پيچاي نيز در اين مورد اظهار نظري خاصي نکرده است.

گجت‌هاي پوشيدني در حال تبديل شدن به يک صنعت در حال رشد و پرطرفدار است. با ورود ساعت‌هوشمند به‌عنوان پبل، بازيگران ديگري نيز چون سوني و سامسونگ وارد بازار شدند. در سال جاري ميلادي بايد شاهد ورود کمپاني‌هاي ديگري نيز به بازار باشيم که از جمله‌ي اين نام‌هاي بزرگ مي‌توان به اپل، اچ‌تي‌سي و نوکيا اشاهر کرد که اخيرا شايعات فراواني در مورد ورود آن‌ها به بازار ابزارهاي پوشيدني به گوش رسيده است.

http://www.zoomit.ir


Rss Services Print  -(14 Body)  Visitor Count: 58068
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
Security Code: Security CodeChange Image
iGap آپارات آراس اس تلگرام لينکدين
تمامي حقوق متعلق به شرکت ثامن ارتباط عصر مي باشد.