سرويس نقشه‌ي اپل در iOS 8 از مسيريابي با سرويس‌هاي حمل و نقل عمومي و واقعيت مجازي پشتيباني خواهد کرد

سرويس نقشه‌ي اپل در iOS 8 از مسيريابي با سرويس‌هاي حمل و نقل عمومي و واقعيت مجازي پشتيباني خواهد کرد

با نزديک شدن به نيمه‌ي دوم سال 2014 ميلادي و زمان معرفي تلفن‌هاي‌هوشمند اپل، شايعات و گمانه‌زني‌ها در اين مورد نيز افزايش يافته است. اما اغلب اين مطالب و اطلاعات به بررسي و پيش‌بيني سخت‌افزار و مشخصات فني اين تلفن‌هوشمند پرداخته و تنها در موارد معدودي اطلاعاتي از سيستم‌عامل iOS 8 منتشر شده است. تنها اطلاعاتي که از iOS 8 در اختيار داريم، ظهور اپليکيشن جديدي با نام Healthbook‌ در اين سيستم‌عامل است که براي استفاده از قابليت‌هاي ساعت‌هوشمند iWatch به آن اضافه شده است. هم‌اکنون نيز اطلاعاتي در مورد تغييرات در اپليکيشن نقشه‌ي اپل منتشر شده است. اما گويا اپل در نظر دارد تا سرويس نقشه‌ي خود را نيز با بازنگري و بهبود در کارايي عرضه کند.

Date:1392/12/25

در زمان انتشار اپليکيشن نقشه‌ي اپل براي اولين بار، اين سرويس منتقدان فراواني داشت، چراکه به‌نظر مي‌رسيد اين اپليکيشن هنوز کامل نشده و با اين حال جايگزين سرويس گوگل شده بود. اما با گذشت زمان، سرويس نقشه‌ي اپل رفته رفته بهتر شد و انتقادات از آن نيز کاهش يافت. اما گويا اپل هنوز کار روي اين سرويس و اپليکيشن مربوط به آن را پايان نداده است و در حال توسعه‌ي اين سرويس است تا در iOS 8 نيز نسخه‌ي کامل‌تري از آن را ارائه کند.

براساس شايعات جديدي که در اين رابطه منتشر شده است، اپل در حال توسعه‌ي پايگاه‌داده‌ي اين سرويس و همچنين بالا بردن کيفيت داده‌‌هاي موجود است تا از اين طريق اطلاعات ارائه شده توسط اين اپليکيشن دقيق‌تر و مطمئن‌تر باشد. رابط گرافيکي کاربر نيز بهبود يافته است تا ظاهري خلوت‌تر و قابل‌ فهم‌تر در اختيار کاربر قرار گيرد. اين بهينه‌سازي منجر به وضوح بالاي خيابان‌ها خواهد شد. از قابليت‌هاي اضافه شده به اين سرويس مي‌توان به تسهيل يافتن مراکز عمومي چون پارک‌ها، فرودگاه‌ها، ايستگاه‌هاي قطار، بزرگراه‌ها و آزادراه‌ها اشاره کرد. همچنين يکي از کاربردي‌ترين قابليت‌هايي که به اين سرويس اضافه خواهد شد، امکان مسيريابي و رفتن به اماکن عمومي از طريق سرويس‌هاي حمل و نقل عمومي است.

iOS8

پيش از اين کاربران براي مسيريابي از طريق سرويس‌هاي حمل و نقل عمومي بايد از اپليکيشن‌هاي غير از اپليکيشن اختصاصي اپل استفاده مي‌کردند، اما اين کمپاني وعده داده است تا اين مشکل را نيز در iOS 8 حل کند تا کاربران نيازي به استفاده از ساير اپليکيشن‌ها نداشته باشند. به‌نظر مي‌رسد اپل در ابتدا شهرهاي ايالات متحده و سپس ساير شهرهاي کشورهاي ديگر را پشتيباني خواهد کرد تا کاربران براحتي قادر به يافتن مسير خود باشند.

اطلاعات ديگري که در مورد سرويس نقشه‌ي اپل منتشر شده است، بسيار جالب توجه است. شايعات حکايت از تعبيه امکان استفاده از واقعيت افزوده در اين اپليکيشن دارند. اپل در سال 2011 پتنتي را مرتبط با فناوري واقعيت مجازي به ثبت رسانده است.

http://www.zoomit.ir


Rss Services Print  -(15 Body)  Visitor Count: 55518
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
Security Code: Security CodeChange Image
iGap آپارات آراس اس تلگرام لينکدين
تمامي حقوق متعلق به شرکت ثامن ارتباط عصر مي باشد.