تصاوير منسب به iOS 8 حکايت از وجود اپليکيشن‌هاي جديدي چون Preview ،Healthbook و TextEdit در اين نسخه دارد

تصاوير منسب به iOS 8 حکايت از وجود اپليکيشن‌هاي جديدي چون Preview ،Healthbook و TextEdit در اين نسخه دارد

امروز شاهد انتشار تصاويري منتسب به نسخه‌ي بعدي سيستم‌عامل iOS اپل با نام iOS 8 بوديم که در ميکروبلاگ چيني Weibo منتشر شد. اين تصاوير دربردارنده‌ي اطلاعاتي از الگوي طراحي نسخه‌ي جديد به‌همراه تعدادي از اپليکيشن‌ها است که گويا در iOS 8 شاهد انتشار آن‌ها خواهيم بود.

Date:1392/12/25

همانطور که در اين تصاوير نيز ملاحظه مي‌کنيد، iOS 8.0 بسيار شبيه به نسخه‌ي کنوني است. يعني در iOS 8 نيز شاهد استفاده از الگوي طراحي تخت خواهيم بود که مشتمل بر استفاده از آيکون‌هاي مربع هميشگي در اين سيستم‌عامل با گوشه‌هاي گرد است. اما نکته‌ي جالب توجه در مورد اين نسخه استفاده از اپليکيشن‌هاي جديد است که برخي از آن‌ها با شنيده‌ها در مورد اين سيستم‌عامل مطابقت دارد. از جمله‌ي اپليکيشن‌هاي جديد مي‌توان به TextEdit، Preview و Tips اشاره کرد. مطمئنا از روي نام اپليکيشن TextEdit‌ تا حدودي مي‌توان به محتواي وجودي آن پي برد. به‌احتمال فراوان اين اپليکيشن جايگزيني براي اپليکيش Note است، اما اپليکيشن Preview و Tips چه کاربري داشته و به چه منظور توسعه داده شده‌اند؟ مقايسه‌ي اين اپليکيشن‌هاي نوظهور با نسخه‌ي مورد استفاده در سيستم‌عامل OS X شايد حکايت از اضافه شدن قابليت بازکردن فابل‌هاي پي‌دي‌اف و اسناد توسط اين اپليکيشن دارد.

iOS8Int1

مطمئنا يکي از مواردي که اخيرا شايعاتي فراواني در آن به گوش رسيده است، توسعه‌ي اپليکيشني با نام Healthbook ‌است که به‌منظور پردازش داده‌هاي جمع‌آوري شده توسط سنسورهاي حرکتي و تندرستي تعبيه شده در آيفون و ساعت‌هوشمند احتمالي اپل، يعني iWatch‌ در اين سيستم‌عامل قرار خواهد گرفت. آيکون اين اپليکيشن نيز با همين نام، شاهدي بر وجود چنين اپليکيشني در نسخه‌ي آتي اين سيتسم‌عامل است که محتملا شاهد انتشار آن خواهيم بود. يکي ديگر از شواهد براي تقويت حقيقت يافتن چنين امکاني، وجود يک پردازنده‌ي جانبي با نام M7 براي پردازش اطلاعات سنسورهاي حرکتي در تراشه‌ي آيفون 5S است.

iOS8Int2

همچنين همانطور که در زوميت خوانديد، اپل اپليکيشن نقشه‌ي خود را نيز در iOS 8 دستخوش تغيير کرده و امکانات جديدي را نيز به آن اضافه خواهد کرد که مهم‌ترين و شايد کاربردي‌ترين امکان اضافه شده، قابليت مسيريابي با استفاده از وسايل نقليه‌ي عمومي است.

براي بررسي صحت اين تصاوير بايد تا زمان انتظار رسمي iOS 8 به انتظار بنشينيم.

 

http://www.zoomit.ir


Rss Services Print  -(15 Body)  Visitor Count: 55001
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
Security Code: Security CodeChange Image
iGap آپارات آراس اس تلگرام لينکدين
تمامي حقوق متعلق به شرکت ثامن ارتباط عصر مي باشد.