اطلاعات کاربران دستگاه‌هاي سري گلکسي سامسونگ به دليل يک مشکل امنيتي خطرناک به راحتي قابل دزديده‌ شدن است

اطلاعات کاربران دستگاه‌هاي سري گلکسي سامسونگ به دليل يک مشکل امنيتي خطرناک به راحتي قابل دزديده‌ شدن است

توسعه‌دهندگاني که بر روي سيستم عامل متن باز مبتني اندرويد با نام Replicant کار مي‌کنند ادعا کرده‌اند که موفق به کشف يک مشکل امنيتي در دستگاه‌هاي ساخت سامسونگ شده‌اند که به هکرها اجازه خواندن، ويرايش و پاک کردن فايل‌هاي کاربران بدون کسب مجوز از آن‌ها را مي‌دهد.

Date:1392/12/25

دستگاه‌هاي سري گلکسي سامسونگ احتمالا به يک مشکل امنيتي بسيار خطرناک گرفتارند که به هکرها اجازه مي‌دهد از راه دور تمامي اطلاعات شخصي کاربر را در اختيار خود بگيرند.

افرادي که در تيم پروژه Replicant که يک سيستم عامل متن باز محسوب شده و قرار است جايگزين بخش‌هايي از سيستم عامل اندرويد شود، اذعان دارند به تازگي موفق به کشف يک مشکل امنيتي بسيار خطرناک در برخي از دستگاه‌هاي ساخت سامسونگ شده‌اند که به افراد سودجو کمک مي‌کند که از راه دور بتوانند عمليات خواندن، ويرايش و حتي پاک کردن فايل‌هاي کاربران را به راحتي انجام دهند. اين افراد همچنين ادعا کرده‌اند که اين ضعف امنيتي به هکرها اجازه مي‌دهد تا تمامي اطلاعات شخصي کاربر را دستخوش تغيير کنند.

به عقيده «پاول کوشياکوفسکي»، يکي از توسعه دهندگان Replicant؛ اين مشکل ناشي از استفاده همزمان از دو پردازنده در دستگاه‎‌هاي موبايل است. يکي از پردازنده‌ها وظيفه اجراي سيستم عامل و اپليکيشن‌ها را بر عهده دارد، در حالي که پردازنده ديگر مي‌بايست عمليات مربوط به نقل و انتقال انواع داده و کنترل شبکه‌هاي مخابراتي را بر عهده گيرد. مشکلي که در دستگاه‌هاي ساخت سامسونگ ديده شده به اين خاطر است که پردازنده دوم، که وظيفه تراکنش داده‌ها و برقراري ارتباط را بر عهده دارد، هم زمان به نرم افزار اندرويد ساخت سامسونگ نيز دسترسي دارد و همين کار باعث ايجاد يک در پشتي در سيستم عامل مي‌شود که به هکرها اجازه نفوذ و دزديدن اطلاعات و از آن بدتر، امکان دستکاري و حذف آن‌ها را نيز مي‌دهد.

کوشياکوفسکي نقص فني را اين‌گونه تشريح مي‌کند:

هنگامي که رابط کاربري سامسونگ مشغول فعاليت است، مودم دستگاه از راه دور قابل کنترل شدن است. و اين مشکل نيز به هکرها اجازه مي‌دهد به داده‌هاي موجود بر روي گوشي از راه دور دسترسي داشته باشند؛ حتي زماني که مودم قادر به دسترسي مستقيم به حافظه را نداشته باشد.

بر اساس اين گزارش، گوشي‌هاي Nexus S، Galaxy S، Galaxy S2، Galaxy S3 و Galaxy Tab 2 10.1 در ميان ساير دستگاه‌هاي سامسونگ نفوذپذيري بيشتري از خود نشان داده‌اند.

بسياري از کارشناسان هم اکنون اقدام به مکاتبه با سامسونگ پيرامون اين مشکل کرده‌اند، اما مقامات اين کمپاني تا اين زمان از ارائه پاسخ شفاف خودداري کرده‌اند.

http://www.zoomit.ir


Rss Services Print  -(13 Body)  Visitor Count: 29977
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
Security Code: Security CodeChange Image
iGap آپارات آراس اس تلگرام لينکدين
تمامي حقوق متعلق به شرکت ثامن ارتباط عصر مي باشد.