از موتور جستجوي گوگل به عنوان تايمر هشدار استفاده کنيد

از موتور جستجوي گوگل به عنوان تايمر هشدار استفاده کنيد

آيا شما مي دانستيد که از موتور جستجوي گوگل مي توانيد براي مقاصد کاربردي ديگري مثل تنظيم کردن يک تايمر هم استفاده بکنيد؟ اين قابليت در گذشته فعال بود؛ وليکن از سال گذشته ناپديد شد و اکنون مجدد به ليست قابليت‌هاي اين موتور جستجو بازگشته است.

Date:1392/12/25

استفاده از موتور جستجوي گوگل به عنوان يک تايمر ويژگي جديدي نيست. اما اين ويژگي از حدود يک سال قبل و بدون بيان توضيح و دليل خاصي از ليست قابليت‌هاي اين موتور جستجو حذف شد و زماني هم براي بازگشت احتمالي آن اعلام نشد. اما چند روزي است که اين قابليت مجدداً فعال شده و شما مي توانيد از آن براي زمان‌بندي امور روزانه خود بهره ببريد.

استفاده از اين قابليت آسان است. کافي است عبارت timer را در موتور جستجوي گوگل وارد نماييد تا به عنوان اولين نتيجه، تايمري را مشابه آنچه در عکس اين مطلب مي‌بينيد، مشاهده کنيد. زمان پيش‌فرض اين تايمر 5 دقيقه مي‌باشد که شما مي‌توانيد با کليک بر روي آن، زمان دقيق مورد نظر خود را وارد وارد کرده و کليد enter را فشار دهيد تا تايمر شروع به کار کند. نوار آبي رنگ پايين تايمر نيز همانند يک ساعت شني، شروع به حرکت کرده و نزديک‌شدن به پايان زمان مقرر را با سرعتي متناسب با مدت زمان باقي‌مانده، نشان مي‌دهد. دکمه‌هاي Reset و Start نيز شروع و يا تنظيم مجدد تايمر را ممکن مي‌سازند. در نهايت علامت بلندگو در سمت راست باکس تايمر نيز فعال يا غيرفعال بودن هشدار صوتي را به دلخواه شما مشخص خواهد کرد. البته ناگفته پيداست که براي ادامه عملکرد آن، شما مي‌بايست صفحه مرورگري که تايمر در آن فعال است را به حال خود رها کرده و باز نگه داريد.

با اين قابليت مي‌توان بدون داشتن برنامه و يا اپليکيشن خاصي و فقط با استفاده از مرورگر، رخدادها و يا برنامه‌هاي خاص را زمان‌بندي کرده و از فراموش‌ شدن آن‌ها جلوگيري کنيد.

دو نکته از نگارنده زوميت:

نکته اول اينکه در منابع خارجي از دستوري با فرمول "set timer X minutes" براي تنظيم مستقيم اين تايمر استفاده شده بود که ما هر چه تلاش کرديم، گوگل منظور مستقيم ما را از اين دستور درک نکرد! پس به وارد‌کردن همان عبارت timer يا google timer بسنده کرديم.

نکته دوم هم اينکه به نظر اين ويژگي، يعني timer، بر روي گوگل فارسي عمل نمي‌کند! منتها در گوگل انگليسي اين عبارت نتيجه مورد انتظار را به شما نمايش خواهد داد.

http://www.zoomit.ir


Rss Services Print  -(15 Body)  Visitor Count: 44368
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
Security Code: Security CodeChange Image
iGap آپارات آراس اس تلگرام لينکدين
تمامي حقوق متعلق به شرکت ثامن ارتباط عصر مي باشد.