مايکروسافت از DirectX 12 در GDC 2014 رونمايي مي‌کند

مايکروسافت از DirectX 12 در GDC 2014 رونمايي مي‌کند

وقتي نسخه فعلي دايرکت‌ايکس در سال ???? معرفي شد، مدت زمان نسبتا زيادي طول کشيد تا مايکروسافت بتواند ابزارهاي مورد نيز براي استفاده از آن را در اختيار توسعه دهندگان و بازي‌ساز‌ها قرار دهد. حال امسال ردموندي‌ها قصد دارند تا در کنفرانس اختصاصي مخصوص توسعه دهندگان بازي (GDC) از نسل جديد دايرکت‌ايکس به همراه APIهاي مربوط به آن پرده بردارند.

Date:1392/12/17

مايکروسافت در 29 اسفندماه کنفرانس خود را در GDC برگزار مي‌کند و در آن از نسخه جديد دايرکت‌ايکس پرده بر مي‌دارد.

براي مدت 20‌ سال است که دايرکت‌ايکس به عنوان پلتفرم براي توليد بازي استفاده مي‌شد. اين پلتفرم همواره سريع‌ترين و ساده‌ترين روش‌ها را براي ساخت بازي‌هاي خيره کننده و جذاب فراهم کرده است. با اين وجود شما (منظور توليدکنندگان بازي) از ما خواستيد تا باز هم دنياي مجازي را به واقعيت نزديک‌تر کنيم و از تمام توان سخت‌افزارهاي جديد بهره ببريم. شما از ما خواستيد تا ابزارهاي بهتري بسازيم و بازده بازي‌ها را بهبود بخشيم تا بازي‌هاي شما در کامپيوتر شخصي،‌ تبلت، تلفن و کنسول‌‌ها بهتر اجرا شوند.

آنوجي گوسليو، مدير توسعه گرافيک ويندوز

تصويري که مايکروسافت براي نسخه جديد DirectX تهيه کرده نه تنها لوگوي سه بازيگر اصلي دنياي PC يعني انويديا، اي‌ام‌دي و اينتل را در بر دارد بلکه پردازنده‌هاي کوالکام نيز در آن به چشم مي‌خورد. اين بدين معنا است که مايکروسافت در نسخه جديد DirectX بيش از پيش به سمت ابزارهاي موبايل مبتني بر معماري آرم حرکت کرده است. نسخه جديد دايرکت‌ايکس قرار است با ايکس‌باکس و ابزارهاي موبايل شامل اندرويد و ويندوز فون به خوبي کار کند و به اين ترتيب API اين نسخه از پلتفرم توليد بازي مايکروسافت، توجه بيشتري به ابزارهاي موبايل خواهد داشت.

در نسخه جديد دايرکت‌ايکس توليد کنندگان به شکل ساده‌تري قادر به پورت نمودن بازي‌هاي خود از PC به موبايل خواهند بود.

 29 اسفند ماه با زوميت همراه باشيد تا ببينيم مايکروسافت چه امکانات تازه‌اي را در اختيار توليدکنندگان بازي قرار خواهد داد و از بازي‌هاي آينده چه انتظاراتي مي‌توان داشت.

http://www.zoomit.ir


Rss Services Print  -(19 Body)  Visitor Count: 32381
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
Security Code: Security CodeChange Image
iGap آپارات آراس اس تلگرام لينکدين
تمامي حقوق متعلق به شرکت ثامن ارتباط عصر مي باشد.