تماشا کنيد: آيا اندرويد خالص از نسخه‌ي تاچ‌ويز سريع‌تر است؟

تماشا کنيد: آيا اندرويد خالص از نسخه‌ي تاچ‌ويز سريع‌تر است؟

زماني که اندرويد براي اولين بار در سال 2008 به‌همراه تلفن‌هوشمند جي‌وان تي‌موبايل به بازار عرضه شد، نسخه‌هاي متفاوتي از اندرويد در بازار نبوده و تنها يک نمونه از اين سيستم‌عامل در بازار وجود داشت. با عرضه‌ي تلفن‌هاي‌هوشمند اندرويدي در طيف وسيع‌تر، توليدکنندگان خود را در معرض سيستم‌عامل متن‌بازي ديدند که مي‌توانستند با تغيير آن و تعبيه اپليکيشن‌هاي اختصاصي، خود را نسبت به ساير نسخه‌ها و محصولات موجود در بازار متمايز سازند. هميشه بحثي که در اين مورد مطرح بوده مربوط به کاهش سرعت اجراي نسخه‌هاي تغيير يافته نسبت به اندرويد خام بوده است که در ادامه به بررسي تاچ‌ويز سامسونگ در مقابل اندرويد خالص مي‌پردازيم.

Date:1392/12/17

يکي ديگر از نتايج ايجاد نسخه‌هاي اختصاصي رابط‌هاي کاربري متفاوتي براي هر يک از توليدکنندگان شد، بطوريکه هر يک از تلفن‌هاي‌هوشمند کنوني با مشخصه‌ي خاصي در سيستم‌عامل اندرويد شناخته مي‌شوند و فقط سري نکسوس از محصولات گوگل با استفاه از اندرويد خالص به بازار عرضه مي شوند.

اين روند ادامه داشت تا اينکه سامسونگ با همکاري گوگل نسخه‌اي از محصولات پرچمدار خود را با نام نسخه‌ي گوگل‌پلي به بازار عرضه کرد. اين نسخه از تلفن‌هوشمند تغييري سخت‌افزاري را نسبت به نسخه‌هاي اصلي محصول توليد شده به خود نديده بود، بلکه اندرويد مورد استفاده در آن فاقد هرگونه تغيير بوده و در واقع همان اندرويد خالصي است که گوگل منتشر مي‌کند. اين همکاري به ساير توليدکنندگان از جمله سوني و HTC نيز اشاعه يافت و اين کمپاني نيز محصولاتي را با اندرويد خالص و با نام نسخه‌ي گوگل پلي به بازار عرضه کردند.

شايد يکي از مهم‌ترين تفاوت‌هايي که بيشتر کاربران بر روي آن اتفاق نظر دارند، سريع بودن اندرويد خالص نسبت به نسخه‌هايي است که توسط توليدکنندگان ابزار‌هاي هوشمند عرضه مي‌شود. پس بهتر است تا دو تلفن‌هوشمند را از نزديک مورد آزمايش قرار داده و ببينيم که آيا به‌واقع اين دو نسخه تفاوت زيادي با يکديگر دارند؟ در ادامه مي‌توانيد ويدئوي مقايسه‌ي نسخه‌ي گوگل‌پاي گلکسي S4 را با گلکسي S4 استاندارد مشاهده کنيد.

اندرويد خالص از منظر سرعت تفاوت چنداني با نسخه‌ي تاچ‌ويز ندارد. اما در مورد روان بودن اندرويد خالص گوي سبقت را از رقيب ربوده است. البته تنها دليلي که برخي از کاربران، اندرويد خام و ابزارهاي سري نکسوس را به ديگر محصولات اندرويدي ترجيح مي‌دهند،‌ سرعت و روان بودن دستگاه نيست. ابزارهاي سري نکسوس يا تلفن‌هاي گوگل‌پلي در فاصله بسيار کمي از انتشار نسخه جديد اندرويد به آن نسخه بروز رساني مي‌شوند و از اين رو کاربران اين ابزارها همواره مطمئن خواهند بود از جديدترين نسخه اندرويد استفاده خواهند کرد.

شما کداميک را ترجيح مي‌دهيد؟ سري نکسوس يا محصولات سفارشي شده مبتني بر اندرويد؟

http://www.zoomit.ir


Rss Services Print  -(6 Body)  Visitor Count: 2042
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
Security Code: Security CodeChange Image
iGap آپارات آراس اس تلگرام لينکدين
تمامي حقوق متعلق به شرکت ثامن ارتباط عصر مي باشد.