مايکروسافت درصدد گسترش نفوذ ايکس‌باکس لايو در iOS و اندرويد است

مايکروسافت درصدد گسترش نفوذ ايکس‌باکس لايو در iOS و اندرويد است

در سال‌هاي اخير مايکروسافت در پي گسترش دامنه‌ي نفوذ سرويس ايکس‌باکس لايو خود در پلتفرم iOS و اندرويد بوده است، در اين‌ راستا اين کمپاني براي اولين بار در سال 2011 اپليکيشن SmartGlass را منتشر ساخت که در ادامه راه با برخي ديگر از اپليکيشن‌هاي تحت iOS همراه شد.

Date:1392/12/13

استفاده از SmartGlass براي کاربراني که آخرين کنسول مايکروسافت را نيز خريداري کرده‌اند، امکان‌پذير است. اين اپليکيشن به‌عنوان يک ابزار همراه عرضه مي‌شود که اين امکان را در اختيار کاربران ايکس‌باکس قرار مي‌دهد تا با دسترسي به کنسول بازي خود محتواي آن را به نظاره نشسته و جزئيات مربوط به آن را تماشا کنند.

براساس گزارشي که در ورج منتشر شده است، گويا مايکروسافت درصدد افزايش دامنه‌ي حکمراني خود در iOS ار طريق قدرت بخشيدن به اپليکيشن مربوط به سرويس ايکس‌باکس لايو خود است. به نظر مي‌رسد ردموندي‌ها درصدد جايگزيني ايکس‌باکس‌ لايو با گيم‌سنتر اپل هستند.

با توجه به موفقيت‌هايي که مايکروسافت اخيرا در مورد iOS و اندرويد کسب کرده است، اين کمپاني در تلاش براي نفوذ هرچه بيشتر با استفاده از ايکس‌باکس لايو است. منابع آگاه با اين سياست در مايکروسافت اعلام کرده‌اند که مايکروسافت در حال توسعه‌ي پلتفرمي است که تجربه‌ي ايکس‌باکس لايو را به بازي‌هاي iOS و اندرويد گسترش مي‌دهد.

در سال 2012 مايکروسافت تجربه‌ي استفاده از يک بازي تحت iOS را که امکان ورود به حساب‌کاربري ايکس‌باکس لايو دارد، کسب کرده است. ردموندي‌ها در نظر دارند تا اين امکان را تعميم داده و راه را براي ساخت پلتفرمي در iOS و اندرويد براي استفاده‌ي سهل‌تر از حساب‌کاربري ايکس‌باکس لايو هموارتر کند.

مايکروسافت ابزارهايي را براي استفاده از اين امکان در اختيار توسعه‌دهندگان بازي‌ها قرار داده است، اما يکي از موانع اصلي در اين راه دريافت گواهي از جانب مايکروسافت براي اين توسعه‌دهندگان است که تاحدودي سير پيشرفت اين پلتفرم را مي‌گيرد.

در حال حاضر مايکروسافت در حال استخدام افرادي به‌منظور گردآوري تيم توسعه دهنده‌اي است تا پلتفرم مستقل از سيستم‌عاملي را گسترش دهد و اين پلتفرم قابليت استفاده در اندرويد، ويندوزاستور، ويندوزفون و iOS داشته و همچنين يک اکوسيستم متن‌باز است.

گوگل و اپل هريک براي اکوسيستم خود مرکزي اختصاصي را براي بازي‌ها دارند، اما گويا ردموندي‌ها هدفي فراتر از ويندوزفون را نشانه رفته‌اند و سعي دارند تا سيستم خود يعني ايکس‌باکس لايو را فراتر از ويندوزفون و به سمت و سوي يک سيستم مستقل از اکوسيستم پيش ببرند.

http://www.zoomit.ir


Rss Services Print  -(6 Body)  Visitor Count: 712
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
Security Code: Security CodeChange Image
iGap آپارات آراس اس تلگرام لينکدين
تمامي حقوق متعلق به شرکت ثامن ارتباط عصر مي باشد.