مشکل امنيتي که به هکرها اجازه نفوذ به دستگاه هاي اپلي را مي‌دهد‎، براي اين کمپاني تبديل به يک بحران شده است

مشکل امنيتي که به هکرها اجازه نفوذ به دستگاه هاي اپلي را مي‌دهد‎، براي اين کمپاني تبديل به يک بحران شده است

اپل همواره به امنيت بالاي پلتفرم موبايل خود مفتخر بوده، اما اخيرا مدتي است که براي iOS مشکلات امنيتي متعددي به وجود آمده است. در آخرين مشکل پيش‌آمده، با وجود ارائه بروزرساني اپل براي رفع مشکل، اپليکيشن‌هاي ايميل، توئيتر و حتي مکانيزم بروزرساني تحت تاثير قرار گرفته‌اند.

Date:1392/12/13

براي چندمين ماه متوالي است که مشکلات امنيتي براي دستگاه هاي اپل دردسرساز شده‌اند. قبلا نيز اپل مشکل امنيتي در iOS 7 را با يک بروزرساني ظاهرا رفع کرده بود، ولي به تازگي مشکل نرم افزاري ديگري گريبان‌گير دستگاه هاي اپل شده که به هکرها اجازه مي‌دهد از طريق مرورگر سافاري به اطلاعات رمزگذاري شده دسترسي پيدا کنند.

پروفسور متيو گرين، استاد رمزنگاري دانشگاه جانز هاپکينز، در اين مورد به رويترز گفت: «اين نتيجه مي‌تواند تصور بسيار بدي را از اپل براي کاربران ايجاد کند».

اپل روز جمعه براي آيفون و آيپد يک بروزرساني اضطراري را ارائه داده اما 2 روز بعد اشکان سلطاني يکي از متخصصين حريم خصوصي طي پستي در حساب توئيتر خود، ليست نرم افزارهايي را که تحت تاثير قرار گرفته بودند را منتشر کرد که شامل اپليکيششن‌هاي ايميل، توييتر و حتي مکانيزم بروزرساني نرم افزار نيز مي‌شد.

محققان گوگل و شرکت امنيتي crowdstrike به کاربراني که از مرورگر سافاري استفاده مي‌کنند هشدار داده که شبکه‌هاي عمومي بي‌سيم مثل يک رستوران براي آنها امنيت ندارد. براي کساني که از کامپيوترهاي مک استفاده مي‌کنند براي دستيابي به ارتباطي ايمن هنوز بروزرساني جديدي منتشر نشده است.

http://www.zoomit.ir


Rss Services Print  -(15 Body)  Visitor Count: 32730
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
Security Code: Security CodeChange Image
iGap آپارات آراس اس تلگرام لينکدين
تمامي حقوق متعلق به شرکت ثامن ارتباط عصر مي باشد.