اپل توضيح داد که چطور اثر انگشت کاربران در آيفون 5s بصورت امن ذخيره مي‌شود

اپل توضيح داد که چطور اثر انگشت کاربران در آيفون 5s بصورت امن ذخيره مي‌شود

از زماني که آيفون 5s به همراه سنسور TouchID معرفي گرديد، اپل اعلام کرد که اثر انگشت کاربران به هيچ سروري منتقل نمي‌گردد و اين کمپاني تدابير امنيتي خاصي را در نظر گرفته تا اسکن اثر انگشت کاربران به دست هکرها يا سازمان‌هاي امنيتي نيفتد. حال اپل سند ?? صفحه‌اي را منتشر کرده و در آن بطور کامل شرح داده که اطلاعات کاربر به چه شکل در آيفون 5s ذخيره شده و ايمن نگاه داشته مي‌شوند.

Date:1392/12/13

وقتي آيفون 5s معرفي شد برخي باور داشتند که اين تلفن ابزاري است براي گردآوري اثر انگشت مردم و ارايه آن‌ها به سازمان‌هاي دولتي امريکا. اما اپل همواره بر اين موضوع پافشاري داشت که اثر انگشت کاربران هرگز از تلفن‌ آن‌ها به فضاي خارج منتقل نمي‌شود. در همين راستا اين کمپاني سند 33 صفحه‌اي را در باره امنيت در سيستم‌عامل iOS منتشر نموده و در آن شرح داده است که چه بر سر اطلاعات مربوط به اثر انگشت کاربران مي‌آيد. 

اگر بخواهيم بصورت خلاصه به اين موضوع بپردازيم، ظاهرا اطلاعات کاربر به شکل بسيار ايمني در بخش اختصاصي ذخيره مي‌شود. اپل در آيفون 5s از سيستم-روي-يک-چيپ A7 بهره برده است. هر کدام از اين تراشه‌ها داري فضاي منحصر به فرد و خاصي هستند که اثر انگشت کاربران در آن ذخيره مي‌شود. اين فضا حتي توسط خود اپل نيز قابل خواندن نيست و تنها توسط الگوريتم پيچيده‌اي براي تشخيص کاربر بر روي خود تلفن مورد استفاده قرار مي‌گيرد.

اپل همچنين شرح داده است که چه اتفاقي براي تصوير اثر انگشت کاربر رخ مي‌دهد. اثر انگشت کاربر بصورت موقت و براي زمان کوتاهي در حافظه باقي مي‌ماند تا به يک کليد کُد شده تبديل شود و سپس از بين مي‌رود. حال اگر کاربري دو روز از تاچ‌آي‌دي استفاده نکند يا تلفن خود را ريست کرده يا 5 بار انگشت اشتباه بر روي سنسور قرار دهد، سيستم امنيتي داخلي تلفن بصورت خودکار کليد رمزگذاري شده را نيز از بين مي‌برد و کاربر تنها با رمز عدد قادر به ورود به تلفن خود خواهد بود.با اين وجود هنوز نمي‌توان از افشا نشدن اطلاعات اثر انگشت کاربران به سازمان‌هاي امنيتي مطمئن بود چرا که بر طبق اطلاعات محرمانه‌اي که از سازمان امنيت ملي امريکا فاش شد، اين سازمان جاسوسي‌هاي گسترده‌اي را از طريق دست‌کاري‌هاي سخت‌افزاري و نرم‌افزاري بر روي آيفون انجام داده است. بسياري معتقد هستند که اپل خود نيز از اين نوع جاسوسي مطلع بوده است.

اپل همچنين دليل عدم اجازه به توليدکنندگان نرم‌افزار براي استفاده از Touch ID را نيز، در نظر گرفتن امنيت اطلاعات کاربر عنوان نموده است. موضوعي که به اعتقاد بسياري باعث شده تا کارايي سنسور اثرانگشت خوان آيفون 5s زير سوال رود. اين در حالي است که سامسونگ اخيرا در تلفن گلکسي اس 5 خود از سنسور اثر انگشت خوان بهره برد و وعده ارايه API مربوط به توسعه دهندگان براي استفاده از اين سنسور را داده است.

http://www.zoomit.ir


Rss Services Print  -(10 Body)  Visitor Count: 52180
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
Security Code: Security CodeChange Image
iGap آپارات آراس اس تلگرام لينکدين
تمامي حقوق متعلق به شرکت ثامن ارتباط عصر مي باشد.