پروژه تانگو گوگل چيست؟ يک نو آوري بي نظير در دنياي سه بعدي سازي

پروژه تانگو گوگل چيست؟ يک نو آوري بي نظير در دنياي سه بعدي سازي

پروژه موسوم به تانگو گوگل دنياي ما موبايل به دستان را تکان خواهد داد.

Date:1392/12/4

اين پروژه شامل حسگرهاي ويژه تعبيه شده در گوشي هوشمند است که اجازه مي دهد هر آنچه مي بينيم را به صورت سه بعدي کپچر کرده و نقشه اي سه بعدي از آنها بسازيم.

گوگل گوشي هوشمند 5 اينچي را به صورت مدل اوليه مجهز به حسگرهاي سه بعدي شبيه Kinect (کينکت مايکروسافت) و ساير تجهيزات براي دنبال کردن حرکات و موضوعات قابل مشاهده و نقشه سازي از روي آنها ساخته است.

بر خلاف کينکت پردازنده ويژه اي بنام Myraid 1 vision  ساخت Movidius روي آن نصب شده است که اجازه مي دهد حرکات پيشرفته و عمق بخشيدن به حرکات ، مسير يابي حرکتي و هر نوع رديابي بدون مصرف انرژي بالا محقق گردد.

اين گوشي که به صورت نمونه اوليه ساخته شده ، از امروز در اختيار تعداد محدودي از توسعه دهندگان و محققان اين عرصه قرار گرفت تا باگ هاي آن درآورده شود.

اين گوشي مي تواند ناوبري داخلي را افزايش داده و براي بازي سازي مورد استفاده همه جانبه قرار گيرد.

اما مغز اصلي پروژه تانگو چيزي نيست جز گروه ATAP يا Advanced Technology and Projects گوگل، به رهبري جاني لي (قبلا رهبر کينکت مايکروسافت بود) که مي گويد موبايل مجهز به تانگو ، يک انسان با قابليت ادراک فضا و حجم و حرکت است که تجربه اي نوين را به دارنده آن مي دهد و اپليکيشن هاي ناوبري و گيمينگ دو هدف اصلي اين پروژه است که با نقشه سازي و نقشه برداري دقيق از اطلاعات پيراموني، از طريق موبايل همراه است.

گوگل در هدفي ديگر ايجاد يک دستيار ويژه از طريق تانگو را براي افرادي که ديد خوبي ندارند و يا قادر به ديدن نيستند و در نهايت براي پروژه هايي مانند اتومبيل هاي بدون راننده دنبال مي کند.

بچه هاي تيم ATAP همان مخ هاي مرکز تحقيقات موتورولا هستند که فعلا از گوشي مذکور پرده برداري عمومي نکرده اند.

http://www.khabaronline.ir


Rss Services Print  -(16 Body)  Visitor Count: 82146
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
Security Code: Security CodeChange Image
iGap آپارات آراس اس تلگرام لينکدين
تمامي حقوق متعلق به شرکت ثامن ارتباط عصر مي باشد.