باگ جيميل موجب حذف ناخواسته برخي ايميل‌هاي کاربران شد

باگ جيميل موجب حذف ناخواسته برخي ايميل‌هاي کاربران شد

به تازگي يک مشکل نرم‌افزاري در سرويس جيميل گوگل، موجب شده است که کاربران هنگام اجراي عمليات‌هاي حذف و گزارش اسپم بر روي برخي ايميل‌ها، بصورت تصادفي برخي ايميل‌هاي غيرمرتبط را نيز حذف نموده يا بعنوان اسپم علامت‌گذاري کنند. گوگل مي‌گويد اين باگ تمام کاربران را تحت تاثير قرار نداده و تنها بر اثر يک آپديت نرم‌افزاري در نسخه‌هاي iOS، مرورگر موبايل و نسخه‌ي آفلاين جيميل رخ داده است.

Date:1392/11/30

گوگل مدعي است که مشکل را برطرف نموده و بسته لازم براي رفع باگ را منتشر کرده است، اما آمار مشخصي از تعداد کاربراني که اين مشکل را تجربه کرده‌اند يا تعداد پيغام‌هايي که بطور تصادفي حذف شده‌اند مشخص نيست. اين شرکت طي ايميلي که تصوير آن را در بالا مي‌بينيد از کاربران سرويس خود خواسته است که پوشه‌هاي اسپم و Trash را بطور مجدد مورد بررسي قرار داده و از عدم بروز مشکل اطمينان حاصل نمايند. اين مشکل مي‌تواند ايميل‌هاي مربوط به تاريخ 12 تا 21 ژانويه را تحت تاثير قرار داده باشد.

اين خبر آن هم تنها چند روز بعد از، از کار افتادن موقت جيميل و برخي ديگر سرويس‌هاي گوگل براي حدود 10 درصد از کاربران، رخداد خوشايندي براي گوگل و کاربران آن نخواهد بود. از دسترس خارج شدن سرويس‌هاي مذکور براي حدود 25 دقيقه به طول انجاميد که گوگل علت آن را ورود يک سري کدهاي باگ‌دار به برخي سيستم‌هايش عنوان کرد.

http://www.zoomit.ir


Rss Services Print  -(17 Body)  Visitor Count: 49067
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
Security Code: Security CodeChange Image
iGap آپارات آراس اس تلگرام لينکدين
تمامي حقوق متعلق به شرکت ثامن ارتباط عصر مي باشد.