آيا گوگل وارد ايران خواهد شد؟

آيا گوگل وارد ايران خواهد شد؟

محمود خسروي، مديرعامل شرکت ارتباطات زيرساخت در گفتگويي با خبرگزاري فارس اعلام کرده است که «از طريق وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و همچنين سازمان فناوري اطلاعات در حال مذاکره با کمپاني‌هاي بزرگ اينترنتي جهان همچون گوگل هستيم تا با حصول شرايط لازم و توافق طرفين و قبول سياست‌هاي ايران، شرايط حضور اين کمپاني‌ها در کشور عزيزمان فراهم شود.»

Date:1392/11/29

خسروي سياست کنوني شرکت زيرساخت را انتقال وب‌سايت‌هاي پر بازديد به داخل کشور عنوان کرد. براي مثال وي از وب‌سايت آپارات نام‌برده است که جزو پرترافيک‌ترين و پربازديدترين وب‌سايت‌هاي کشور بوده و 90 درصد ترافيک آن از داخل کشور است.

مديرعامل شرکت زيرساخت اعلام کرد:

کار انتقال ترافيک به بخش خصوصي را از بخش خصوصي آغاز کرده‌ايم و در اين راستا فضا و امکانات در مرکز تبادل ترافيک شرکت زيرساخت در ميدان اما‌م خميني مهيا شده است.

وي انجام اين کار را تاکنون موفقيت آميز عنوان کرده است بطوريکه به گفته‌ي وي 25 گيگ ترافيک ايران که قبلا در خارج از ايران ميزباني مي‌شد، به داخل منتقل شده است.

وي روند مذاکره با کمپاني‌هاي بزرگ را نيز از طريق وزارت فرهنگ و سازمان فناوري اطلاعات اعلام کرده است که در راستاي تحقق دو هدف در جريان است. يکي از اين موارد در مورد آمدن به ايران و ديگري قبول شرايط ايران است که هنوز نتيجه‌ي آن مشخص نيست.

وي اعلام کرد روند مذاکرات در جريان بوده و سايت‌هايي که مذاکره با آن‌ها راحت‌تر است در اولويت قرار داشته و مذاکراتي با آن‌ها انجام شده است.

http://www.zoomit.ir


Rss Services Print  -(25 Body)  Visitor Count: 51891
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
Security Code: Security CodeChange Image
iGap آپارات آراس اس تلگرام لينکدين
تمامي حقوق متعلق به شرکت ثامن ارتباط عصر مي باشد.