کره‌ي جنوبي تا پايان سال به اينترنت موبايل 300 مگابيت بر ثانيه مجهز خواهد شد

کره‌ي جنوبي تا پايان سال به اينترنت موبايل 300 مگابيت بر ثانيه مجهز خواهد شد

سرعت اينترنت موبايل در کره بزودي از اين هم بيشتر خواهد شد. بزرگترين اپراتور اين کشور يعني SK Telecom، در ژوئن گذشته اولين سرويس LTE-Advanced دنيا را معرفي کرده بود و اکنون گفته شده است که اين سرويس سرعت فوق‌العاده‌ي 300 مگابيت در ثانيه را با خود به ارمغان خواهد آورد که تا پايان سال 2014 در دسترس قرار خواهد گرفت.

Date:1392/11/29

لازم به ذکر است که LTE معمولي سرعتي در حدود 75 مگابيت در ثانيه را تامين مي‌کند که با LTE-Advanced اين رقم به حدود 150 مگابيت بايد برسد. اما اپراتور SK مي‌گويد که تکنولوژي جديد اين شرکت - 3band LTE-A- فراتر از استانداردهاي پيشين عمل خواهد کرد. به گزارش Yonhap News، اين تکنولوژي از طريق متراکم و يکپارچه کردن دو باند با فرکانس متفاوت امکان‌پذير شده است که در اين مورد، اين دو باند شامل يک پهناي باند 20 مگاهرتز در باند 1.8 گيگاهرتز و ديگري پهناي باند 10 مگاهرتز در باند 800 مگاهرتز مي‌شود.

در نتيجه به لطف اين سرويس کاربران قادر خواهند بود که از مزاياي اينترنت فوق سريع و ديگر امکانات فراهم آمده از اين طريق بهره‌مند شوند. براي نمونه، اين اپراتور مدعي است که با استفاده از 3band LTE-A مي‌توان يک فيلم 800 مگابايتي را در عرض 22 ثانيه دريافت کرد که در شبکه‌ي LTE-A عادي، اين زمان به 43 ثانيه، در LTE استاندارد به 85 ثانيه و در شبکه‌ي 3G به 7 دقيقه و 24 ثانيه خواهد رسيد.

اپراتور SK Telecom تکنولوژي اينترنت موبايل فوق سريع خود را در رخداد 3GSM که ماه آينده در بارسلونا برگزار مي‌شود به نمايش خواهد گذاشت. گفته مي‌شود که اين سرويس تا پايان سال در دسترس قرار خواهد گرفت ولي فقط اسمارت‌فون‌ها، تبلت‌ها و PCهاي جديدي که براي پشتيباني از اين تکنولوژي متناسب شده باشند قادر به بهره بردن از آن خواهند بود.

اين شرکت مي‌گويد که در حال تحقيق در مورد امکان توسعه‌ي LTE با 4 يا 5 باند است تا بتواند باز هم سرعت سرويس‌هاي موجود را فراتر ببرد؛ اما هنوز صحبتي در مورد زمان احتمالي رسيدن به چنين دستاوردي نشده است.

http://www.zoomit.ir


Rss Services Print  -(6 Body)  Visitor Count: 560
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
Security Code: Security CodeChange Image
iGap آپارات آراس اس تلگرام لينکدين
تمامي حقوق متعلق به شرکت ثامن ارتباط عصر مي باشد.