قابل توجه دارندگان سرورهاي اچ پي

قابل توجه دارندگان سرورهاي اچ پي

از 19 فوريه دارندگان سرورهاي اچ پي سري Proliant در سراسر جهان با محدوديت "به روز رساني رايگان" مواجه مي شوند مگر اينکه بابت خدمات موافقتنامه جديد امضا کرده و هزينه آن را بپردازند.

Date:1392/11/28

نمونه زير پيامي است از سوي اچ پي براي به روز رساني Firware سرور پروليانت:

اچ پي ساپورت سنتر بر اساس وارانتي دستگاه اجازه به روز رساني Firware  را خواهد داد و کشاني که همچنان تحت وارانتي هستند، مي توانند از اين خدمات بهره ببرند.

ماري مک کوي قائم مقام در بخش پشتيباني سرور اچ پي در وبلاگ خود نوشت: از 19 فوريه 2014 هر نوع به روز رساني از طذيق مرکز پشتيباني {لينک} صورت خواهد گرفت که کاربراني که وارانتي معتبر دارند مي توانند از خدمات بهره مند شوند. به گفته وي مشترياني که سرمايه گذاري هاي بزرگ روي اچ پي کرده اند همچنان سرويس ها و خدمات خوب نصيب شان مي شود.

گفتني است سرور هاي اچ پي سري پروليانت با تخفيف هاي 300 دلاري به مشتريان حتي از سوي شرکاي تجاري اچ پي به خريداران داده شده است و حالا اچ پي با اين سياست مي خواهد مارجين و سود خود را به حداکثر برساند.

جالب اينجاست که بسته هاي به روز رساني براي فروش از 350 دلار شروع مي شود و اين بيشتر از رقم تخفيف داده شده به مشتريان پروليانت هنگام خريد در سالهاي قبل است که اچ پي پول آنها را مي خواهد به سوي خود بازگرداند.

نکته ديگري که کاربران بايد بدانند اين است که اچ پي سرور پروليانت مدل MicroServer N40L را که در شکل زير مي بينيد به صورت گسترده با تخفيف 300 دلاري براي بيزينس هاي کوچک عرضه کرد..

اين عرضه زمان بدي بود چرا که بعدا  ويندوز سرور 2012 نسخه R2 و بعدا ويندوز 8.1 آمد و بسياري از کاربراني که اين دستگاه را براي کارهاي کوچک خود خريداري کرده بودند با کرش سيستم و بالا نيامدن سيستم بعد از نصب ويندوز مواجه شدند. اچ پي با ازدياد شکايت کاربران مجبور شد تا وصله فيکس کننده مشکل را عرضه کند و اين اواسط نوامبر 2013 بود و عرضه نسخه Firware به روز شده را شروع کرد. اما نکته جالب اينکه وارانتي دستگاه 1 سال بيشتر نبود و از لحاظ نرم افزاري نيز وارانتي 90 روزه تعريف شده بود.

اين نوع کاربران نيز مجبور شدند بين 120 تا 200 دلار براي حل مشکل پرداخت کنند. مثلا عرضه دستگاه آگوست 2012 بوده و ماه قبل خريداري اين دستگاه را خريده است و حالا بايد خريدار پول اصافي بابت وارانتي و به رو زرساني پرداخت کند.

نمونه زير را ببينيد:

مشکل فني ايجاد شده براي سرورهاي پروليانت حين انتقال ديتا روي هاردهاي ساتا که باعث شد تاي سرورها کارايي خود را از دست بدهند (مدل 2011) و بعد اچ پي مجبور شد تا وصله خاصي را براي آن تحت عنوان critical fix عرضه کند. اکنون با سياستهاي جديد کاربران بايد براي چنين خدماتي نيز هزينه بپردازند.

اين سياست جديد در حالي تعريف شده که سرورهاي DELL به روز رساني نرم افزاري و بايوس اش رايگان بوده و کاربران دچار مشکل نمي شوند. سيسکو نيز که از مدتها قبل براي دانلود بايد کاربران موافقتانمه UCS راامضا مي کردند، بايد قرارداد معتبر نشان دهند.(براي روترها و سوئيچ ها)

آي بي ام نيز از کاربران خود جهت پشتيباني ميکروکدها entitlement validation  طلب مي کند.

به هر حال پاليسي اچ پي سخت تر شده تا شايد سود بيشتري در بخش سرورها عايد کمپاني کنند.

http://www.khabaronline.ir


Rss Services Print  -(5 Body)  Visitor Count: 502
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
Security Code: Security CodeChange Image
iGap آپارات آراس اس تلگرام لينکدين
تمامي حقوق متعلق به شرکت ثامن ارتباط عصر مي باشد.