آفيس روي آي پد/ اپ هاي ويندوز روي کروم/ويندوز فون بلو روي اچ تي سي

آفيس روي آي پد/ اپ هاي ويندوز روي کروم/ويندوز فون بلو روي اچ تي سي

کمپاني مايکروسافت بعد از 15 ماه توانست از مرز فروش 200 ميليوني ويندوز 8 بگذرد اما در مقايسه با فروش ويندوز 7 اين فروشها اميدوار کننده نيست.

Date:1392/11/28

کارشناسان مي گويند ويندوز 8 همچنان خريداري مي شود اما به محبوبيت ويندوز 7 نمي رسد. دليل اصلي اين است که در 15 ماه ويندوز 8 حدود 100 ميليون کمتر از ويندوز 7 فروخته شده است. طبق آمار ويندوز 7 در سال اول عرضه 240 ميليون نسخه فروخت و حالا بعد از گذشت 15 ماه ويندوز 8 به 200 ميليون نسخه رسيده است.

 

آفيس مايکروسافت روي آي پد

کمپاني مايکروسافت تاييد کرد که در نيمه اول 2014 نسخه آفيس روي آي پد را راهي بازار مي کند. تابستان سال گذشته بود که آفيس روي آيفون رفت و حالا قرار است بر خلاف گفته هاي قبلي، آفيس را روي آي پد تحت نام Miramar هم داشته باشيم. جالب اينکه قبل از جولاي اين نسخه منتشر مي شود.

نسخه آفيس روي آي پد نسخه کاربر پسند و لمسي است که گفته مي شود قطعا محبوبيت خاصي پيدا خواهد کرد. اين نسخه نياز به ثبت در اپ آفيس 365 و داشتن OneDrive براي ذخيره اطلاعات آفيسي روي آن دارد.

ويندوز فون بلو روي اچ تي سي

کمپاني تايواني اچ تي سي اعلام کرد در حال همکاري با مايکروسافت براي قرار دادن نسخه جديد ويندوز فون بلو روي گوشي هاي سري 8X خود است.

اچ تي سي هرگز رفيق خود يعني ويندوز فون مايکروسافت را فراموش نمي کند و در تازه ترين خبر تاييد کرده که مي خواهد ويندوز فون بلو را روي مدل 8X خود قرار داده و راهي بازار کند.

نيمه آوريل امسال ويندوز فون بلو به صورت نسخه به روز رساني عرضه خواهد شد.

اپ هاي ويندوز روي کروم

گوگل صاحب سيستم ها و لپ تاپ هاي کروم بوک اعلام کرد کاربران مي توانند اپ هاي ويندوزي را روي دستگاه خود نصب کنند.

اين موضوع که کابوسي براي مايکروسافت بوده حالا به واقعيت بدل شده و پروژه اي بنام VMware Horizon DaaS برنامه اي واسط به همين نام روي کروم بوک قرار داده که کاربران داراي اين نوع لپ تاپ ها بتوانند از مزاياي اپ هاي ويندوز بهره مند شوند. در واقع کمپاني Vmware همراه با گوگل اين پروژه را جلو برده اند تا اپ هاي ويندوزي به راحتي روي لپ تاپ ها و سيستم هاي داراي کروم اجرا شوند. از اين پس کروم بوک و هر سيستم و پي سي که سيستم عامل گوگل را روي خود دارد از طريق Horizon Daas مي تواند اپ هاي ويندوزي را نصب و اجرا کند. کارشناسان سيستم عامل کروم گوگل را يکي از رقباي آينده ويندوز مي دانند.

جيسون هالتمن مايکروسافت را ترک کرد

مدير عموميبخش گيمينگ مايکروسافت بعد از 6 ماه اين کمپاني را ترک کرد.جيسون هالتمن با هدف توسعه گيمينگ روي پي سي هاي ويندوز آمده بود اما ناگهان کنار گذاشته شد. به گفته کارشناسان هالتمن 8 سالي بود که با کمپاني VALVE که توسعه دهنده سيستم گيم موسوم به ماشين بخار کيم Stream OS بود از نزديک فعاليت داشت و سال گذشته ميلادي ماشين بخار گيم مانند توپ صدا کرد و ممکن است رقيب جدي در صنعت گيم شود.

http://www.khabaronline.ir


Rss Services Print  -(9 Body)  Visitor Count: 2237
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
Security Code: Security CodeChange Image
iGap آپارات آراس اس تلگرام لينکدين
تمامي حقوق متعلق به شرکت ثامن ارتباط عصر مي باشد.