حکمراني اندرويد به‌همراه افزايش 91 درصدي فروش تلفن‌هاي‌هوشمند ويندوزفوني در سال 2013

حکمراني اندرويد به‌همراه افزايش 91 درصدي فروش تلفن‌هاي‌هوشمند ويندوزفوني در سال 2013

هرچند ويندوزفون با فاصله‌ي بسيار زيادي جايگاه سوم را در بين پلتفرم‌هاي تلفن‌هاي‌هوشمند به خود اختصاص داده است، اما رشد اين پلتفرم همچنان در بازار با سرعت فوق‌العاده‌اي در حال انجام است. آخرين آمارهاي ثبت شده حکايت از پيشي گرفتن ويندوزفون از iOS در بازار برزيل دارد.

Date:1392/11/26

ويندوزفون سهمي 6 درصدي را در بازار برزيل از آن خود کرده است در حالي که پلتفرم اپل 4.7 درصد از بازار را در اختيار دارد.

ويندوزفون در برخي بازار‌هاي ديگر نيز شاهد افزايش خارق‌العاده‌اي در فروش بوده است که از جمله‌ي آن مي‌توان به ويتنام اشاره کرد. چيزي که مي‌توان از آمار ارائه شده از برزيل درک کرد، رشد سريع اين بازار در حال توسعه است که استقبال بسيار خوبي از ويندوزفون در آن به عمل آماده است.

IDC‌ اين آمارها را از تحليل انجام شده روي داده‌هاي مربوط به فروش تلفن‌هاي‌هوشمند مربوط به سه‌ماهه‌ي چهارم 2013 و همچنين کل آمار سال گذشته ميلادي استخراج کرده است. سال 2013 ميلادي با رشد متداوم فروش تلفن‌هاي‌هوشمند به بازار همراه شد که آمار خارق‌العاده‌ي 53.6 درصد را به خود اختصاص داده است. اين ميزان فروش در سه‌ماهه‌ي چهارم نيز افزايش يافته و منجر به کسب سهم 57.6 درصدي تلفن‌هاي‌هوشمند از مجموع گوشي‌هاي همراهي شده به بازار عرضه شده‌اند. در ميان پلتفرم‌هاي موجود، همچون گذشته اندرويد در رتبه‌ي نخست، iOS ‌در جايگاه دوم و ويندوزفون در رده‌ي سوم جاي دارد. در بين کمپاني‌هاي سازنده نيز سامسونگ همچون گذشته رده‌ي اول را به خود اختصاص داده است.

در سه‌ماهه‌ي سوم سال 2013 ميلادي ويندوزفون رشد فوق‌العاده‌ي 156 درصدي را به خود ديده است. سه‌ماهه‌ي چهارم نيز در مقايسه يا سه‌ماهه‌ي چهارم سال 2012، رشدي 46 درصدي را تجربه کرده که اندرويد را با رشد 40 درصدي پشت سرنهاده است. iOS‌ نيز درمدت مشابه رشد 6.7 درصدي را شاهد بوده است. ويندوزفون با ثبت رکورد فروش 33.4 ميليون دستگاهي، رشدي 90.9 درصدي را براي سال 2013 به ثبت رسانده است.

با اين حال با ثبت چنين ارقامي براي ويندوزفون، اين پلتفرم هنوز 3.3 درصد از بازار را در اختيار دارد، در حالي که اندرويد 78.6 درصد از بازار را از آن خود کرده است. iOS نيز در مقايسه‌ي سال به سال، آمار 13 درصدي را به جاي گذاشته است. هرچند آمار فروش تلفن‌هاي‌هوشمند اپل افزايش يافته، اما سهم اين کمپاني از بازار به 15.2 درصد کاهش يافته است.

بلک‌بري نيز با سرعت هر چه بيشتر در حال افول بوده و با کاهش 40 درصدي در فروش تلفن‌هاي‌هوشمند روبرو بوده است. سهم بلک‌بري از بازار نيز از 4.5 درصد به 1.9 درصد کاهش يافته است. در سال 2013 يک ميليارد تلفن‌هوشمند به بازار عرضه شده که نشان از افزايش 39 درصدي نسبت به سال 2012 دارد.

http://www.zoomit.ir


Rss Services Print  -(8 Body)  Visitor Count: 10597
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
Security Code: Security CodeChange Image
iGap آپارات آراس اس تلگرام لينکدين
تمامي حقوق متعلق به شرکت ثامن ارتباط عصر مي باشد.