مايکروسافت آفيس براي آيپد به زودي منتشر خواهد شد

مايکروسافت آفيس براي آيپد به زودي منتشر خواهد شد

مايکروسافت آفيس يکي از اصلي‌ترين محصولات ردموندي‌ها است که در طول زمان پخته و پخته‌تر شده و حال به يک ابزار کاملا بي‌رقيب بدل شده است. مايکروسافت پيش‌تر قصد داشت تا نسخه آيپد اين بسته نرم‌افزاري کاربردي را اندکي پس از ارائه نسخه لمسي ويندوزي آن ارائه کند، اما به نظر مي‌رسد که غول نرم‌افزاري دنيا تغيير جهت داده و احتمالا به زودي شاهد انتشار «آفيس براي آيپد» خواهيم بود.

Date:1392/11/26

چند سالي است که گفته مي‌شود مايکروسافت قصد دارد بسته نرم‌افزاري آفيس خود را براي آيپد اپل ارائه کند. حال ZDNet گزارش داده که اين بسته نرم‌افزاري بسيار زودتر از آن چه همگان تصور مي‌کردند، يعني پيش از ارائه نسخه ويندوزي لمسي، ارائه خواهد شد و به زودي شاهد انتشار نسخه آيپد اين نرم‌افزار خواهيم بود.

مري جو فولي، گزارشگر مشهور ZDNet در اين باره مي‌گويد:

به نظر مي‌رسد که بالمر و مديران ارشد مايکروسافت اواخر سال 2013 ميلادي نظر خود را تغيير داده بودند. يکي از آشنايان من در داخل کادر مايکروسافت به من گفته که بالمر با ارائه آفيس براي آيپد، به محض آماده شدن اپليکيشن آن موافقت کرده بود، حتي اگر اين بسته نرم‌افزاري پيش از بسته لمسي براي ويندوز آماده گردد! بر طبق شنيده‌هاي من آفيس براي آيپد در نيمه اول سال جاري ميلادي ارائه خواهد شد (منابع خبري من در تابستان سال گذشته گفته بودند که آفيس آيپد تا پاييز 2014 ارائه نخواهد شد.

فولي به اين نکته اشاره مي‌کند که هنوز مشخص نيست که آفيس براي آيپد به چه شکل ارائه خواهد شد، ولي احتمالا بسته نرم‌افزاري، شامل عضويت در سرويس Office 365 و سرويس فضاي ابري مايکروسافت با نام جديد OneDrive نيز خواهد شد. مايکروسافت هم‌اکنون نيز يک اپليکيشن آفيس براي آيفون را ارائه داده که قابليت‌هاي بسيار محدودي براي نمايش و ويرايش محتوا در اختيار کاربر قرار مي‌دهد و همچنين براي استفاده از آن به عضويت در سرويس Office 365 نيز نياز خواهيد داشت.

بي‌شک ارائه بسته آفيس براي آيپد يک معامله دو سر برد است که هم اپل از آن بهره خواهد برد و هم مايکروسافت مي‌تواند از فروش اين بسته نرم‌افزاري به سود کلاني برسد. اما آيا ارائه اين بسته نرم‌افزاري براي آيپد پيش از ارائه آن براي دستگاه‌هاي ويندوز 8 و 8.1 به ميزان فروش اين دستگاه‌ها، شرکاي سخت‌افزاري مايکروسافت و به طور کلي اکوسيستم ويندوز لطمه وارد نمي‌کند؟ تاثير اين اقدام مايکروسافت بر ميزان فروش تبلت‌هاي اندرويدي چه خواهد بود؟ ديدگاه‌هاي خود را در بخش نظرات با ما و دوستان زوميتي‌تان در ميان بگذاريد.

http://www.zoomit.ir


Rss Services Print  -(9 Body)  Visitor Count: 9527
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
Security Code: Security CodeChange Image
iGap آپارات آراس اس تلگرام لينکدين
تمامي حقوق متعلق به شرکت ثامن ارتباط عصر مي باشد.