فناوري گوگل براي افزايش سرعت انتقال داده در اينترنت

فناوري گوگل براي افزايش سرعت انتقال داده در اينترنت

گوگل بر روي فناوري کار مي کند که سرعت انتقال داده در اينترنت را 10 برابر افزايش مي دهد.

Date:1392/11/26

به گزارش خبرگزاري مهر، پاتريک پيچت مدير مالي گوگل در کنفرانس فناوري و اينترنت Goldman Sachs  اعلام کرد خدمات فيبر گوگول در حال حاضر امکان انتقال يک گيگابايت داده در ثانيه را فراهم مي آورد اما اين شرکت در حال کار بر روي سرعت 10 گيگابايت داده در ثانيه است.

پيچت اين فناوري را نسل بعدي اينترنت معرفي کرد و گفت: اين فناوري بخشي از وسواس فکري و دغدغه مهم و بلند مدت گوگل در زمينه سرعت بوده است.

به گفته وي سرعت هاي بيشتر امکان استفاده از اين نرم افزار را به عنوان يک خدمات افزايش خواهد داد چرا که کاربران مي توانند به اپليکيشن هاي مهمي اعتماد کنند که داده هاي فشرده را به راحتي در اينترنت منتقل مي کنند.

پيچت اظهار داشت: اين جايي است که جهان به سوي آن مي رود، در حال رسيدن به اين مقصد هستيم و احتمالا طي يک دهه به آن خواهيم رسيد. اما تلاش گوگل بر آن است که بتوان طي سه سال به اين هدف برسيم.

گوگل تنها شرکتي نيست که بر روي اين سرعت انتقال داده کار مي کند ماه گذشته محققان انگليسي اعلام کردند به سريع ترين سرعت باند پهن دست يافته اند يعني سرعتي که در آن 1.4 ترابايت داده در ثانيه منتقل مي شود.

از سال 2001 تا جولاي 2008 پيچت مدير اجرايي شرکت بل در کانادا بود که خدمات اينترنتي فيبر نوري سريع را به منازل مسکوني در آن کشور ارائه مي کرد.

خدمات فيبرگوگل در حال حاضر در شهر کانزاس سيتي آمريکا در دسترس عمومي قرار دارد اما گوگل اعلام کرده است که اين خدمات را به شهر اوستين تکزاس و يوتا ارائه خواهد کرد.

http://www.mehrnews.com


Rss Services Print  -(8 Body)  Visitor Count: 2716
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
Security Code: Security CodeChange Image
iGap آپارات آراس اس تلگرام لينکدين
تمامي حقوق متعلق به شرکت ثامن ارتباط عصر مي باشد.