نوکيا و اچ تي سي هم آشتي کردند/ فقط سامسونگ مانده با اپل

نوکيا و اچ تي سي هم آشتي کردند/ فقط سامسونگ مانده با اپل

در خبري شگفتي ساز، نوکيا و اچ تي سي با هم توافق کردند دست از دعواي حقوقي بر سر حق ثبت اختراع دست برداشته و زمينه همکاري با يکديگر را فراهم سازند.

Date:1392/11/23

کمپاني تايواني اچ تي سي اعلام کرد توافقنامه همکاري با کمپاني فنلاندي نوکيا (که اينک مايکروسافت مالک آن هست) و پايان دعواي حقوقي بر سر حق ثبت اختراع امضا کرده است.

دعواي اين دو کمپاني بر سر حق ثبت اختراع در کشورهاي مختلف دنبال مي شد تا اينکه خبر رسيده نه تنها دعوا بر سر مالکيت معنوي دو کمپاني تمام شده، بلکه موافقتنامه همکاري ميان دو کمپاني نيز امضا شده است.

در اين موافقتنامه که جزييات آن محرمانه خوانده شده، ظاهرا اچ تي سي بر سر پرداخت حق لايسنس به نوکيا موافقت خود را اعلام کرده و در قبال استفاده از حق ثبت مالکيت LTE نوکيا، مبلغ مورد توافق را پرداخت نمايد.

گرايس لي مشاور عمومي اچ تي سي گفت نوکيا يکي از منابع قوي ثبت اختراع در حوزه گوشي هاي هوشمند بوده و مايه مباهات اچ تي سي است که توافقنامه همکاري را با اين کمپاني منعقد کرده است.

نوکيا نيز اعلام کرده از اين توافقنامه همکاري با کمپاني تايواني خوشحال است.

نوکيا در سال 2012 با 50 مورد شکايت از اچ تي سي جنگ نقض حق ثبت اختراعات را عليه اچ تي سي راه انداخت که در 4 مورد اچ تي سي محکوم شد.

اخيرا دادگاهي در آلمان در يکي از موارد حقوقي اچ تي سي را برنده اعلام کرد و البته پيش از آن نوکيا در چند مورد حقوقي، اچ تي سي را در دادگاه محکوم کرده بود.

اپل نيز بارها اچ تي سي را متهم به نقض حق ثبت اختراعات خود کرد که در اواخر 2012 اچ تي سي و اپل توافق کردند تا دست از دعواي حقوقي بردارند.

بسياري از کاربران، از دعواهاي حقوقي ميان کمپاني هاي بزرگ خسته و آزرده خاطر شده اند و امضاي توافقنامه ميان گوگل و سامسونگ، سامسونگ با اريکسون باعث خوشحالي شده و حالا خبر آشتي اچ تي سي و نوکيا نيز مي تواند اميد دهنده باشد.

تنها دعواي حقوقي حل نشده بين سامسونگ و اپل است که در ماه مارس تکليف ميزان خسارت پرداختي از سوي سامسونگ به اپل مشخص خواهد شد و اين دعوا نيز اگر حل شود، دنياي سازندگان موبايل وارد عصر جديدي از همکاري و رقابت غير خصمانه خواهند شد.

لازم به يادآوري است کمپاني تايواني اچ تي سي در سال 2013 بيش از 101 ميليون دلار ضرر داد که از سال 2002 بدين سو بي سابقه بود.

 

http://www.khabaronline.ir


Rss Services Print  -(4 Body)  Visitor Count: 490
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
Security Code: Security CodeChange Image
iGap آپارات آراس اس تلگرام لينکدين
تمامي حقوق متعلق به شرکت ثامن ارتباط عصر مي باشد.