تصويب رشته بازي‌هاي رايانه‌اي با گرايش نرم‌افزار در مقطع کارشناسي مهندسي کامپيوتر

تصويب رشته بازي‌هاي رايانه‌اي با گرايش نرم‌افزار در مقطع کارشناسي مهندسي کامپيوتر

رشته بازي‌هاي رايانه‌اي با گرايش نرم‌افزار در مقطع کارشناسي مهندسي کامپيوتر تصويب شد.

Date:1392/11/23

به گزارش خبرانلاين و به نقل از معاونت ارتباطات بنياد ملي بازي‌هاي رايانه‌اي، از اين پس علاقمندان به بازي‌هاي رايانه‌اي مي‌توانند در يک تمرکز جديد 12 واحدي گرايش نرم‌افزار در مقطع کارشناسي مهندسي کامپيوتر به تحصيلات خود در اين رشته در دانشگاه‌هاي دولتي ادامه دهند.

دکتر بهروز مينايي، مدير عامل بنياد ملي بازي‌هاي رايانه‌اي، با اعلام اين خبر افزود: برنامه بازنگري شده رشته مهندسي کامپيوتر در مقطع کارشناسي با چهار گرايش معماري سيستم‌هاي کامپيوتري، نرم‌افزار، رايانش امن و فناوري اطلاعات در هشتصد و بيست و هشتمين جلسه شوراي برنامه‌ريزي آموزش عالي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري در تاريخ 92/8/2 به تصويب رسيد و براي دانشجوياني که از اين پس وارد دانشگاه‌هاي دولتي مي شوند لازم الاجرا است.

وي ادامه داد: در اين برنامه جديد براي گرايش مهندسي نرم‌افزار هشت تمرکز در نظر گرفته شده است که يکي از اين تمرکزها «بازي‌هاي کامپيوتري» است. در اين تمرکز 12 واحدي، چهار درس به نام‌هاي سيستم‌هاي چندرسانه‌اي، طراحي بازي‌هاي کامپيوتري، گرافيک کامپيوتري و مباني پويانمايي کامپيوتري هر يک به ارزش سه واحد و در قالب 48 ساعت ارايه مي‌شود.

همچنين، بنياد ملي بازي‌هاي رايانه‌اي در سال 1391 موفق به ايجاد رشته بازي‌هاي رايانه‌اي در مقطع کارداني دانشگاه جامع علمي کاربردي شد و اکنون تدوين برنامه درسي مقطع کارشناسي ناپيوسته اين دانشگاه در دستور کار اين بنياد قرار دارد.

http://www.khabaronline.ir


Rss Services Print  -(4 Body)  Visitor Count: 563
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
Security Code: Security CodeChange Image
iGap آپارات آراس اس تلگرام لينکدين
تمامي حقوق متعلق به شرکت ثامن ارتباط عصر مي باشد.