يک خبر بد براي علاقمندان "سوني وايو" و "تلويزيون سوني" / سوني وايو مرد

يک خبر بد براي علاقمندان "سوني وايو" و "تلويزيون سوني" / سوني وايو مرد

دو بخش "سوني وايو" و نيز تلويزيون سوني تغيير مي کنند.

Date:1392/11/23

کمپاني سوني ژاپن خبر حذف 5 هزار شغل، فروش واحد "سوني وايو" و مستقل کردن واحد "تلويزيون سوني" را تاييد کرد.

در تغيير و تحولات جديد در سوني حدود 1500 کارمند در ژاپن و 3500 نفر ديگر در بيرون از ژاپن (با بازنشستگي پيش از موعد، انتقال به ساير بخش ها) تحت تاثير قرار مي گيرند.

 قرار است با فروش واحد پي سي و لپ تاپ معروف وايو، سوني ژاپني روي گوشي هوشمند و تبلت تمرکز کند.

همچنين قرار است واحد تلويزيون سوني به کمپاني مستقل با هدف توليد و عرضه تلويزيون هاي برتر تبديل شود.

استراتژي اصلاحات در سوني به سال 2012 باز مي گردد که از آن زمان قرار شد اصلاحات اساسي در کسب و کار الکترونيکي در اين کمپاني قديمي ژاپني صورت پذيرد.

سوني در اين راه سعي کرده وارد کسب و کار در سطح بسيار بالا جاي گيرد و مدل هاي تغيير بيزينس را به اجرا گذارد. ذر آن زمان واحد هاي پي سي و لپ تاپ و نيز تلويزيون قرار شد حفظ شده و تقويت شوند اما با توجه با پايان پيش بيني منتهي به 31 مارس 2014 تصميمات جديد اتخاذ شده است و سوني اعلام کرده واحد لپ تاپ برايش سودآوري نداشته و به همين خاطر مي خواهد آن را بفروشد.

قرار است واحد سوني وايو که واحد توليد و عرضه پي سي و لپ تاپ با برند معروف وايو است به JIP يا Japan Industries Inc فروخته شود. اين تصميم بعد از تحولات بازار پي س يو لپ تاپ در سطح جهاني اخذ شده است و سوني قرار است از سرمايه گذاري در بخش وايو دست بکشد و آن را به شرکاي سنعتي ژاپن يا همان JIP واگذار کند. دليل آن نيز تمرکز روي گوشي هوشمند و تبلت و تحولات جهاني است که باعث شده تا کاربران به جاي خريد لپ تاپ و پي سي به سوي تبلت و گوشي هوشمند گرايش پيدا کنند و سوني خيلي زود احساس کرده که ممکن است در اين بازار ببازد و به همين خاطر واحد وايو را ديگر نمي خواهد.

سوني و JIP اکنون بر سر جزييات نقل و انتقال واحد وايو هستند که به زودي اعلام خواهد شد. تا آخر بهار 2014 سوني وايو توليد شده و ديگر نخواهد شد و رسما انچه توليد خواهد شد نه در سطح جهاني بلکه در سطح ملي توليد و توزيع خواهد شد.

همچنين واحد تلويزيون سوني از خود سوني ژاپن تفکيک ساختاري شده و کمپاني جديد روي محصولات با سطح بالا مانند تلويزيون هاي 4K تمرکز خواهد کرد.

http://www.khabaronline.ir


Rss Services Print  -(5 Body)  Visitor Count: 633
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
Security Code: Security CodeChange Image
iGap آپارات آراس اس تلگرام لينکدين
تمامي حقوق متعلق به شرکت ثامن ارتباط عصر مي باشد.