اگر اپل، موبايل اندرويدي بسازد، سامسونگ خواهد مرد

اگر اپل، موبايل اندرويدي بسازد، سامسونگ خواهد مرد

همه شما مصاحبه استيو وزنياک يکي از موسسين کمپاني اپل در مورد پيشنهاد ورود به سيستم عامل اندرويد را شنيده ايد؟

Date:1392/11/23

وزنياک معروف به AKA WOZ، هر چند در اپل کار نمي کند اما هميشه با اپل بوده و سعي کرده همچون مشاور بي جيره و مواجب ، کمپاني که روزي از موسسين اش بوده را نصيحت کند.

وزنياک يار و همکار قديمي استيو جابز فقيد، در مصاحبه با Wired در حاشيه کنفرانس جهاني اپليکيشن ها در سان فرانسيسکو گفت اپل قسمت عمده اي از بازار گوشي هاي هوشمند و تبلت را با سيستم عامل خود يعني آي او اس گرفته، و حالا زمان مناسبي است که اندرويد را نيز وارد چرخه توليد گوشي هاي خود کند.

وي از بازار اندرويد براي گوشي هاي اپل به عنوان بازار دوم نام برد که مي تواند در ميزان موفقيت اپل در آينده نقش مهمي را ايفا کند.

وزنياک تاکيد کرد که گوشي هاي بسيار محبوب اپل با ورود به بازار اندرويد مي تواند مخالفان خود را قطعا شکست دهد و هم زمان در دو بازار حکمراني نمايد.

به گفته وي مردم در حال حاضر مجبورند گوشي هاي اندرويدي بي کيفيت و با ويژگي هاي معمولي بخرند اما اگر اپل وارد اين عرصه شود، قطعا مردم رغبت بيشتري براي خريد نشان خواهند داد.

از لحاظ فني سوار کردن سيستم عامل اندرويد روي گوشي هاي ساخت اپل کار سختي نيست چرا که اندرويد اوپن سورس بوده و با سخت افزار اپل مشکلي ندارد. اين عمل نياز به موافقت گوگل ندارد و تنها اپل با پرداخت حق امتياز سيستم عامل مي تواند بدين سو بدون دغدغه حرکت کند.

سازگار کردن برخي اپ ها مانند گوگل مپ، فروشگاه گوگل پلي، Google Now نيز کار سختي نبوده و اينک برخي اپ ها روي هر دو پلتفورم کار مي کند. گروههاي مانند Goophone ابزاري با همين نام ساخته (کپي کننده آيفون و ...) که مي توان اندرويد را روي آنها نصب و اجرا کرد.{لينک}

آمازون نيز با Fire OS روي تبلت کيندل فاير خود همين کار را کرده و البته بدون اپ هاي گوگل، اپ هاي ويژه خود را نصب و اجرا مي کند.

کمپاني Meizu نيز اندرويد 4.2 را تغيير داده و سيستم عاملي بنام Flyme را راهي بازار کرده است.

اپل هم مي تواند اندرويد را روي گوشي هاي جديد خود نصب کند و يا نسخه ويژه اندرويد را براي خود ساخته و روي گوشي هاي جديد بزند.

با اين کار کمپاني هايي مانند سامسونگ و ... که از نبود رقيب قدرتمند سخت افزاري در بازار اندرويد جولان مي دهند، به سکته افتاده و بعد از مدتي نيز از بازار محو مي شوند، چرا که کاربران با سخت افزار قدرتمند اپل و سيستم عامل اندرويد جديد اپل تقريبا تمام نيازشان مرتفع مي شود.

http://www.khabaronline.ir


Rss Services Print  -(6 Body)  Visitor Count: 554
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
Security Code: Security CodeChange Image
iGap آپارات آراس اس تلگرام لينکدين
تمامي حقوق متعلق به شرکت ثامن ارتباط عصر مي باشد.