نرم افزار

اپل بروزرساني iOS 7.1 را به‌همراه اعمال بهبودها و ويژگي‌هاي جديدي چون CarPlay منتشر کرد

بروزرساني 7.1 سيستم‌عامل iOS ‌که انتظار فراواني براي ارائه‌ي آن وجود داشت، بالاخره منتشر شد. هرچند اين نسخه‌ي منتشر شده يک برزورساني جزئي است، اما اپل در کنار برخي از تغييرات در رابط گرافيکي کاربر، برخي از امکانات و قابليت‌ها را به آن سيستم‌عامل خود اضافه کرده و همچنين برخي از بهبودها را نيز در آين نسخه اعمال کرده است.

گوگل SDK مخصوص گجت‌هاي پوشيدني و ساعت‌هاي‌هوشمند را منتشر مي‌کند

سانداري‌پيچاي، اعلام کرده است که گوگل در نظر دارد تا SDK مخصوص به سيستم‌عامل اندرويد مختص به ساعت‌هاي‌هوشمند و ساير ابزار‌هاي پوشيدني را به‌منظور افزايش استفاده از آن در اين گونه ابزار‌ها منتشر کند.

رابط گرافيکي بروز شده‌ي Obsidian براي سيستم‌عامل تايزن روي يک ابزار تايزني اينتل با نام Josephine اجرا شد

شايد بتوان کنگره‌ي جهاني موبايل را بهترين فرصت خودنمايي براي سيستم‌عامل تايزن عنوان کرد. در جريان برگزاري اين نمايشگاه شاهد معرفي اولين ساعت‌هوشمند مبتني بر اين سيستم عامل بوديم. همچنين سامسونگ هرچند تلفن‌هوشمند مبتني بر تايزن را رسما معرفي نکرد، اما اين تلفن‌هوشمند را به نمايش گذاشت تا کاربران و علاقمندان تا حدودي با فضا و الگوي ساخت اين تلفن‌هوشمند آشنا شوند. هم‌اکنون نيز شاهد انتشار تصاويري از رابط کاربري Obsidian اينتل براي تايزن هستيم که روي يک ابزار‌هوشمند مبتني بر تايزن با نام Josephine نصب شده است.

سرويس نقشه‌ي اپل در iOS 8 از مسيريابي با سرويس‌هاي حمل و نقل عمومي و واقعيت مجازي پشتيباني خواهد کرد

با نزديک شدن به نيمه‌ي دوم سال 2014 ميلادي و زمان معرفي تلفن‌هاي‌هوشمند اپل، شايعات و گمانه‌زني‌ها در اين مورد نيز افزايش يافته است. اما اغلب اين مطالب و اطلاعات به بررسي و پيش‌بيني سخت‌افزار و مشخصات فني اين تلفن‌هوشمند پرداخته و تنها در موارد معدودي اطلاعاتي از سيستم‌عامل iOS 8 منتشر شده است. تنها اطلاعاتي که از iOS 8 در اختيار داريم، ظهور اپليکيشن جديدي با نام Healthbook‌ در اين سيستم‌عامل است که براي استفاده از قابليت‌هاي ساعت‌هوشمند iWatch به آن اضافه شده است. هم‌اکنون نيز اطلاعاتي در مورد تغييرات در اپليکيشن نقشه‌ي اپل منتشر شده است. اما گويا اپل در نظر دارد تا سرويس نقشه‌ي خود را نيز با بازنگري و بهبود در کارايي عرضه کند.

به پيشنهاد يکي از کاربران هندي اندرويد، گوگل در نسخه‌ي بعدي سيستم‌عامل خود از ابزار مديريت بهينه‌ي حافظه استفاده خواهد کرد

براساس درخواست يکي از کاربران سيستم‌عامل اندرويد که در قسمت دريافت نظرات و باگ‌هاي اندرويد نظر خود را منعکس کرده است، وي درخواست مديريت بهينه‌تر حافظه را از گوگل درخواست کرده است که اين درخواست تأييد شده و در نسخه هاي آتي شاهد تعبيه چنين ويژگي خواهيم بود.

تصاوير منسب به iOS 8 حکايت از وجود اپليکيشن‌هاي جديدي چون Preview ،Healthbook و TextEdit در اين نسخه دارد

امروز شاهد انتشار تصاويري منتسب به نسخه‌ي بعدي سيستم‌عامل iOS اپل با نام iOS 8 بوديم که در ميکروبلاگ چيني Weibo منتشر شد. اين تصاوير دربردارنده‌ي اطلاعاتي از الگوي طراحي نسخه‌ي جديد به‌همراه تعدادي از اپليکيشن‌ها است که گويا در iOS 8 شاهد انتشار آن‌ها خواهيم بود.

iOS 7.1 تنها سه روز پس از زمان عرضه توسط 17.9 درصد از کاربران آمريکايي مورد استفاده قرار گرفته است

72 ساعت پس از عرضه نسخه 7.1 از سيستم عامل همراه اپل موسوم به iOS 7.1، گزارش شده که نزديک به 17.9 درصد از کاربران ساکن آمريکاي شمالي به جديدترين نسخه از اين سيستم عامل بروزرساني نموده و از آن استفاده مي‌کنند.

شوي بزرگ اچ تي سي در نيويورک و لندن، نه در بارسلونا با HTC M8

فناوري اطلاعات > نرم افزار - کمپاني تايواني اچ تي سي قصد ندارد محصولات جديد خود به ويژه M8 را در بارسلونا و در کنفرانس جهاني موبايل در هفته آينده معرفي کند.

رئيس نوکيا،رئيس ايکس باکس و سرفيس مي شود

فناوري اطلاعات > نرم افزار - در حاشيه کنفرانس جهاني موبايل بارسلونا اعلام شد استفان الوپ قرار است به زودي مدير اجرايي بخش ايکس باکس و تبلت سرفيس در مايکروسافت شود.

97 درصد از ويروسها و بدافزارهاي موبايل روي اندرويد است

فناوري اطلاعات > نرم افزار - تحقيقات کمپاني اف-سکيور نشان مي دهد 97 درصد از وويروسها و بدافزارهاي موبايل روي سيستم عامل اندرويد قرار مي گيرد.

Back   1  -  2  -  3   Next
iGap آپارات آراس اس تلگرام لينکدين
تمامي حقوق متعلق به شرکت ثامن ارتباط عصر مي باشد.